Ucisk na nerw lędźwiowy? Spokojnie. Istnieją 2 sposoby jak się go pozbędziecie

Ćwiczenie pierwsze

Idziemy prosto do pierwszego ćwiczenia. Wskazane jest wykonywanie go zarówno w przypadku uszkodzenia nerwu kulszowego, jak i profilaktyce i wzmocnieniu mięśni. Podstawą jest właściwa pozycja, które polega na tym, że leżymy na plecach na macie do ćwiczeń. Później zegniemy jedną nogę takim sposobem aby kolano wskazywało ramię.

W tym czasie rozpoczyna się ćwiczenie, ponieważ opiera się na tym, iż przyłożymy kolano do ramienia za pomocą rąk. Po osiągnięciu maksymalnego punktu, musimy wytrwać conajmniej 30 sekund. Później poluzujemy i wrócimy do pierwotnej pozycji. To samo powtarzamy również z drugą nogą.

Ćwiczenie drugi

Obiecaliśmy wam dwa ćwiczenia a więc spójrzmy na drugie. Tutaj również dochodzi do przeciągnięcia i przećwiczenia mięśni. Tak samo, jak w poprzednim ćwiczeniu, będziemy leżeć na plecach na twardej powierzchni. Potem musicie skurczyć nogi i położyć jedną przez drugą, tak samo jak robicie to siedząc na krześle. Ręce połóżcie na udach.

Jak przebiega ćwiczenie ?

Jest podobnie, jak u poprzedniego ćwiczenia. Tutaj również próbujecie się jak najbardziej przyciągnąć, tylko do klatki piersiowej. Miednica jednak musi zostać na ziemi. W tej pozycji spróbujcie wytrzymać conajmniej 30 sekund. Później rozluźnicie ciało i wymienicie nogi i kontynuujecie ćwiczenie.

Jak często ?

Ważne pytania, z prostą odpowiedzią. Jeśli macie zablokowany nerw kulszowy idealnie jest wykonywać oba ćwiczenia trzy razy dziennie. Póki chodzi tylko o profilaktykę, zalecamy ćwiczyć raz dziennie. Szczególnie ważne jest powtarzanie, proponujemy serie 3 razy po 30 sekund. Tylko tak będzie mieć ćwiczenie sens.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie



Wejdź do dyskusji