Naucz się, jak poprawnie czyścić pralkę, żeby wytrzymała jak najdłużej. Wystarczą Ci do tego zwykłe środki domowe

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne gospodarstwo domowe bez pralki. Ta “asystentka” zawsze nam pomaga, żeby nasza bielizna była czysta i ładnie pachniała. Owszem pewnego dnia może się popsuć, więc ważne jest, żeby wiedzieć, jak się nią opiekować. Według faktów statystycznych należy do głównych przyczyn popsucia grzejnik elektryczny oraz zatkanie filtru. Regularne czyszczenie pralki zapewni jej dłuższą żywotność.

Grzejnik elektryczny ustawia w bębnie gorącą wodę na temperaturę roboczą. O ile ilość brudu w wodzie przekracza normę, istnieje wysokie ryzyko popsucia grzejnika. Podczas każdego prania dane ryzyko zwiększa się i w końcu przestanie funkcjonować całkowicie.

Czyszczenie octem

Do zbiorniku do proszku nalejemy 200 – 250 ml 9% octa. Ocet potrafi szybko wyczyścić grzejnik, ale z powodu agresywności może uszkodzić gumową część, dlatego należy bardzo uważać podczas jego aplikacji. Niektórzy fachowcy zalecają, żeby do zwykłego prania dodać sodę oczyszczoną, która zmiękczy wodę i wyeliminuje nieprzyjemny zapach.

Czyszczenie filtru

Filtr jest zazwyczaj zamieszczony na spodniej stronie przedniej powierzchni pokrywki. Otwórz klapę i usuń wszelkie nagromadzone odpady. W ten sposób woda nie będzie się podnosić i wyciekać na zewnątrz.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji