Nigdy nie potrafiłam sobie zrobić domowy pedicure. Potem natknęłam się na 6 wskazówek, które sprawiają, że moje nogi i paznokcie wyglądają niesamowicie!

Manicure, paznokcie żelowe i akrylowe, lakiery w kolorach najnowszych trendów, oryginalne wzory… Nie trzeba dodawać, że kobiety lubią dbać o wygląd swoich paznokci, ponieważ nawet z pierwszej ręki możemy zrobić dobre wrażenie dzięki zadbanym paznokciom. Ale czy odpowiednio opiekujesz się swoimi stopami, które nie tak często pokazujemy? Nie powinniśmy o nich zapominać, poddawane są one obciążeniom przy chodzeniu lub staniu. Poniższe wskazówki pokażą, jak utrzymać stopy i paznokcie w idealnym stanie.

Zamknięte buty przez cały dzień lub niewygodne wysokie szpilki mogą wyrządzić wielkie szkody. Latem dość często pokazujemy nasze stopy, więc powinniśmy dbać nie tylko o ich urodę i pielęgnację, ale także o ich zdrowie.

Trzymaj stopy suche

To powinna być podstawowa zasada, jeśli chodzi o dbanie o stopy. Wilgotne środowisko jest prawdziwym rajem dla rozprzestrzeniania się pleśni. Unikaj swędzenia lub pieczenia i upewnij się, że stopy są zawsze suche.

Ważny jest wybór butów wykonanych z naturalnych materiałów, aby stopy mogły oddychać. Jeśli to możliwe, zmieniaj często obuwie, aby zdążyły się „przewietrzyć”. Nie noś tych samych butów przez kilka kolejnych dni.

Wiele osób wychodzi z mokrymi stopami po prysznicu, co stanowi problem. Po kąpieli osusz nie tylko ciało, ale także stopy.

Obetnij paznokcie we właściwy sposób
Kto już miał problemy z wrośniętymi paznokciami, wie o tym. Wrastanie może być niezwykle nieprzyjemną i bolesną sprawą, która często jest spowodowana niewłaściwym obcinaniem paznokci.

Podczas cięcia paznokci, użyj nożyczek, aby utrzymać prostą linię i nigdy nie tnij ani nie przybijaj paznokci.

Wrastanie i infekcja mogą być spowodowane zbyt krótkim obcinaniem.

Unikaj także obcinania skóry wokół płytki paznokcia. Możesz go delikatnie popchnąć, ale przecinając, ryzykujesz infekcję i tworzenie ropy.

  1. Utrzymuj paznokcie w zdrowiu
  2. W końcu, jeśli masz problem z przerośniętymi paznokciami, poniższe wskazówki mogą rozwiązać tę niedogodność
  3. Namocz stopy w ciepłej wodzie, dodając jedną łyżkę soli (na litr wody). Pozostaw stopy moczone przez co najmniej 15 do 20 minut
  4. Przygotuj nić dentystyczną, ostrożnie umieszcz pod krawędzią paznokcia, a następnie delikatnie pociągnij w górę
  5. Następnie potraktuj palec środkiem dezynfekującym lub antyseptycznym i owiń go bandażem
  6. Powtarzaj ten proces codziennie, aż do wyleczenia paznokcia i palca. Jeśli stan się nie poprawi, może to być silna infekcja, w takim przypadku powinieneś
  7. skontaktować się z lekarzem

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji