Bolą Państwo stawy, jak jest kiepska pogoda? Tutaj jest zaskakujący powód, dlaczego jest temu tak i jak pozbyć się boleści!

Czuliście kiedyś, że boleść stawów potrafi przewidywać nadchodząca kiepska pogoda lepiej niż telewizja? Według ekspertów pogoda ma naprawdę niesprzyjające wpływy na wasze stawy, szczególnie dla ludzi, którzy cierpia reumatoidalnym zapaleniem stawów .

Naukowcy wyjaśniają, że boleść jest powodowana barometrycznym ciśnieniem, który z wzrostem i temperaturą z wilgotnością działa negatywnie dla naszych stawów. Eksperci twierdzą, że teoria o barometrycznym ciśnieniu a boleści jest bardzo stara – od roku 400 przed naszą epoką.

Tutaj jest parę instrukcji dla leczenia chronicznej boleści stawów:

Winogron zamoczony w ginu

To lekarstwo ma swój początek w średniowiecznej Anglii, kiedy był gin używany przeciwko dżumie. Wystarczy zamoczyć złote winogrony do ginu, zostawić gin wyparować i jeść winogron codziennie. Zaprzeczycie w taki sposób boleściam związanych z zapaleniem stawów.

Herbata z cebuli

Wschodni Europejczycy już setki lat liczą na antyoksydanty zawarte w cebuli. Te zmniejszają boleść przy zapaleniu stawów. Wystarczy obrać i pokroić jedną wielką cebulę i gotowíć ją

v 1 1/2 filiżance wody koło 20 minut. Do napoje dodajcie cytrynę, imbir albo miód dla doprawy i pijcie napój gorący.

Tymianek

Właśnie to śródziemnomorskie zioło nie jest tylko smaczne, ale również przeciwzapalne. Dodajcie tymianek i to świeży lub suszony do jedzenia takiego jak są ryby, mięso, warzywa. Albo możecie go wypić, jak go przygotujecie jak herbatę.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji