Uważajcie na 4 symptomy, które nas informują o zawału serca

Problem zawałów jest ten, że w odróżnieniu od innych chorob nie odzywa się narastającymi boleśćmi czy innymi symptomami. Koło 25 – 30 % zawałów serca przebiega w cichości, bez widocznych symptomów.

Zwykle do nich dochodzi nagle i dla uratowania życia zostaje tylko krótki czas. Często się  zdarza, że pacjent umiera.

Dlatego jest bardzo ważne ich wcześniej odkryć. Wczesna reakcja wtedy oznacza różnicę między życiem i śmiercią. Kardiolog Dr. C. Crandall spędził wielu lat pracą nad minimalizacją, prewencją i leczeniem sercowych zachorowań. Później odkrył, jak serce nas ostrzega przed możliwością zawału i to tylko kilka minut, dni albo tygodni przed tym, niż do niego dochodzi.

1. Obrzęki

Obrzęki kostek albo stóp związane są z tym, że długo siedzimy albo stoimy.

Dochodze do nich i wtedy, jak mamy problemy z nerkami, które nie potrafią efektywnie ściągać z ciała nagromadzone płyny.

Nagromadzony płyn w ciałe jednakże potrafi zaprzyczynić obrzęk także w obszarze brzucha, kostek i nóg. Taki obrzęk ogranicza działalność serca i nadwyręża go. Niektórzy ludzie mają w ciałe tyle płynu, że nagle pojawia się to, jak przybraliśmy na wadze. Tym przypadkom często towarzyszy brak apetytu.

2. Niepokój

Wielu ludzi, którzy miali zawał serca, powiedziali, że bezpośrednio przed nim cierpiali na silny niepokój.

Niektórzy pacjenci z niepokojem nawet nie myślą sobie, że mogliby mieć zawał serca. Dlatego jest odpowiednie w takich sytuacjach dla pokoju wyszukać pomoc lekarza.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji