Ucisk na nerw lędźwiowy? Spokojnie. Istnieją 2 sposoby jak się go pozbędziecie

Ludzkie ciało jest poprzeplatane różnymi zakończeniami nerwowymi. Jeśli mielibyśmy spojrzeć na najbardziej znane nerwy, trzeba powiedzieć, że jeden znajduje się w okolicy kręgosłupa. Właśnie tam zaczyna się nerw lędźwiowy a następnie przechodzi w dół przez pośladki aż do stóp. Ze względu na jego położenie, ale też ze względu na jego długość, nie ma nic niezwykłego kiedy dojdzie do jego ucisku. To powoduje silne bóle, które trudno wytrzymać.

Mówi się o zablokowanie nerwu kulszowego

Nie chodzi o nic wyjątkowego, o tym świadczy i fakt, że pojęcie zablokowania nerwu jest dobrze znane wśród społeczeństwa. Zablokowanie określane jest również jako uszczypnięcie nerwu kulszowego. Z tym stanem wiąże się ogromny ból. Oprócz klasycznych medykamentów służące do tłumienia bólu, jest zrozumiałe,  że ludzie szukają specjalisty, który powinien zapewnić im ulgę.

Wpływ mogą mieć również mięśnie

Co jest głównym powodem uszkodzenia nerwu kulszowego? To połączenie wieku i stylu życia. Problemy zaczynają się pojawiać już około 30 roku życia. Kiedy dokładnie to będzie, zależy głównie od tego, jak aktywnie człowiek żyje. Chcemy powiedzieć, że powodem tych problemów jest między innymi również to, czy dana osoba ma sztywne lub skrócone mięśnie. Taka sytuacja nastaje wtedy, kiedy mięśnie nie są aktywne.

Jak wygląda tradycyjne leczenie

Jeśli zablokowanie nerwu kulszowego pojawi się i u was, i w związku z tym zdecydujecie się odwiedzić lekarza, należy zauważyć, że najpierw łagodzi ból, a następnie sugeruje optymalny przebieg leczenia. Leczenie zawiera kombinację leków i specjalnych ćwiczeń i rehabilitacji, która miałaby pomóc rozciągnąć wasze mięśnie. Jednak nie jest to jedyny sposób, istnieją kolejne 2 ciekawe sposoby, na które spojrzymy razem.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie


Ewa Jadczak to matka trójki dzieci, która mieszka na przedmieściach większego miasta w przytulnym domku jednorodzinnym. Każde... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji