Sposób, w jaki zaciskasz pięść, ujawnia ukryte cechy Twojej osobowości. Można to zrobić na trzy sposoby.

Zaciśnięty struś
Fotka: Depositphotos

Mówi się, że ciało jest odzwierciedleniem naszego umysłu. Fizyczne reakcje mogą pomóc nam lepiej zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy. Sposób, w jaki zaciskasz pięść, ujawnia ukryte cechy Twojej osobowości. Istnieją trzy główne sposoby zaciskania pięści, a każdy z nich wiąże się z innymi cechami charakteru.

Zwykle zaciskamy pięści, gdy jesteśmy zdenerwowani, zestresowani lub sfrustrowani. Według ekspertów ta naturalna reakcja na nasze wewnętrzne emocje pozwala nam uzyskać kontrolę nad ciałem i nie reagować impulsywnie. Napinanie mięśni dłoni oznacza, że lepiej radzimy sobie z bólem. Dlatego ten instynktowny gest może wiele powiedzieć o Twojej osobowości.

Kciuk schowany pod palcami

Jeśli zawsze chowasz kciuk pod innymi palcami, zaciskając pięść, jesteś osobą spokojną, harmonijną i pogodną. Ludzie doceniają Twój entuzjazm, radość życia, inteligencję i talent. Czasami jednak bywasz zbyt nastrojowy i zmienny. Twoje wnętrze jest bardzo wrażliwe, uważasz na uczucia innych i starasz się nikogo nie skrzywdzić. Jesteś towarzyski, hojny i masz dobre serce. Kochasz wolność i dążysz do realizacji swoich marzeń.

pięść
Źródło: Autor

Potrzebujesz zdrowego, harmonijnego związku i spokojnego wspólnego życia, w którym możesz być sobą. W trudnych chwilach starasz się być wyrozumiały dla partnera. Czasami boisz się odejść ze strachu przed samotnością. Unikasz dramatów i konfliktów.

Kciuk na palcach

Jeśli kładziesz kciuk na czubkach palców, zaciskając pięść, prawdopodobnie jesteś zabawny, kreatywny i pełen uroku. Ludzie lubią Twoje towarzystwo i Ci ufają, bo jesteś przyjazny i uważny. Jednak Twoje lęki i niepokoje często uniemożliwiają Ci osiągnięcie sukcesu. Jesteś nieufny i masz problem z otwarciem się przed innymi w obawie przed rozczarowaniem.

pięść
Źródło: Autor

W związkach chowasz urazy i trudno Ci wybaczyć. Złe wspomnienia i rozczarowania z przeszłości wciąż Cię prześladują. Budujesz wokół siebie mury, by chronić swoje serce.

Kciuk na palcu wskazującym

Jeśli kładziesz kciuk na palcu wskazującym, zaciskając pięść, masz dobrą intuicję i bujną wyobraźnię. Jesteś hojny, wyrozumiały, otwarty i otoczony kochanymi ludźmi. Jesteś pokorny i pełen szacunku, cenisz życzliwość i szczerość. Potrafisz też dobrze ocenić intencje innych i rozpoznać tych, którzy Cię naprawdę doceniają.

pięść
Źródło: Autor

Do romansów podchodzisz lekkomyślnie i nie przywiązujesz do nich dużej wagi. Często masz problem z wyrażaniem uczuć, co negatywnie wpływa na Twoje relacje. Mimo to masz nadzieję spotkać bratnią duszę, która Cię zrozumie i doceni. Wystarczy mieć nadzieję i podążać za przeznaczeniem.

Pytania:

  1. Który sposób zaciskania pięści charakteryzuje osoby spokojne i harmonijne?
    Odp.: Kciuk schowany pod palcami.
  2. Jaki problem mają osoby zaciskające pięść z kciukiem na palcach?
    Odp.: Są nieufne i mają trudności z otwarciem się przed innymi.
  3. Co cechuje osoby, które kładą kciuk na palcu wskazującym, zaciskając pięść?
    Odp.: Mają dobrą intuicję, są hojne, wyrozumiałe i potrafią dobrze ocenić intencje innych.

Zdjęcie: VeryWellMindWejdź do dyskusji