Czy chcesz zapobiegać kleszczom? W takim przypadku skorzystaj z prostego lecz efektywnego triku, jak w przyrodzie nie ryzykować!

Ciepłe wiosenne i letnie dni mają jedną wielką wadę – wredne owady. Szczególnie niebezpieczne są kleszcze. O ile lubisz być na zewnątrz, spędzasz wiele czasu w przyrodzie, w weekendy jeździsz z rodziną na piknik, prawdopodobnie możesz czasami odnieść sobie do domu kleszcza.

Jednak teraz możesz również w przyrodzie cieszyć się i relaksować, bez myślenia o ewentualnym zagrożeniu. W dzisiejszym artykule pokażemy Ci świetny trik.

Efektywny środek przeciwko kleszczom:

Jedyne, co potrzebujesz, to rolka do czyszczenia odzieży oraz olejek eteryczny. Tylko troszeczkę olejku damy na rolkę i równomiernie oraz delikatnie, (żeby nie zabrudzić ubranie) aplikujemy na odzież, którą będziemy zakładać, kiedy pójdziemy na zewnątrz.

Ważne jest, żeby brać pod uwagę, że nie każdy olejek eteryczny będzie funkcjonować. Sugerujemy więc 5 najefektywniejszych olejków przeciwko kleszczom:

Eukaliptus

Olejek eukaliptusowy można wykorzystać samodzielnie albo w kombinacji z ostatnim podanym olejkiem odstraszającym wszystkie owady.

Cytryna

Ten olejek uważany jest za wyjątkowo efektywny przeciwko kleszczom, pchłom i nawet wszom.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji