Śniadanie to podstawa. Te produkty jednak nie jedzcie, kiedy macie pusty żołądek.

Pusty żołądek, który wymaga twojej uwagi głośnym kurczeniem, z pewnością nie jest niczym przyjemnym. Nie na próżno, mówi się, że śniadanie jest podstawą dnia i że tego jedzenia nie należy lekceważyć. Jeśli jednak spożyjesz niektóre posiłki na pusty żołądek, nie zrobisz dobrze.

Być może pomyślałeś, że możesz jeść cokolwiek, w końcu twój żołądek jest pusty, więc może sobie z tym poradzić, prawda? Niestety nie. Istnieją produkty, które nie należy spożywać na pusty żołądek.

Co nie mielibyście spożywać na pusty żołądek?

Teraz wspólnie powiemy sobie, czego nie należy spożywać. Aczkolwiek produkty wyglądają normalnie, mogą mieć negatywny wpływ na wasze zdrowie.

Kawa

Na liście zakazanych produktów, których nie można spożywać o poranku jest również kawa, bez której większość z nas nie wyobraża sobie śniadania. Kubek silnej kawy obudzi nas o poranku i rozpocznie nowy dzień. Jednak jeśli, będziecie ją pili na czczo możecie spowodować sobie podrażnienie żołądka i po jakimś czasie możecie spotkać się z problemem, który nazywamy zapaleniem żołądka.

Jogurt

Dalszym produktem, który może was zaskoczyć jest jogurt. To częsty produkt, który spożywany jest o poranku. Nie zaszkodzi wam w tak duży sposób jak kawa, ale na pewno nie mielibyście go spożywać wcześniej niż 2 godziny po innym, lepszym jedzeniu.

Cytrusy

O poranku, jeśli masz pusty żołądek, nie dotykaj owoców cytrusowych. Tutaj możesz się kłócić, dlaczego reklamy narzucają nam, aby rano wypić świeży sok cytrusowy, jednak nie jest to właściwe – ponieważ znamy reklamy, mogą one polecić absolutnie wszystko, niezależnie od konsekwencji. Ale powinieneś wiedzieć, że owoce cytrusowe mogą uszkodzić pusty żołądek i spowodować stan zapalny.

Banan

Na koniec naszej listy dołączę banan, o którym niewielu powiedziałoby, że nie miał by być spożywany na pusty żołądek. Wierzcie lub nie, ale tak naprawdę jest nie zbyt zdrowy. Banany powodują, że nasze ciała gorzej i dłużej spala, więc ich spożywanie na czczo może spowodować wzdęcia.

Podobał Ci się artykuł?Wejdź do dyskusji