4 najczęstsze objawy raka jajnika, o których powinna wiedzieć każda kobieta. Znasz je?

Rak jako szerokie spektrum chorób jest obecnie jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie i jest odpowiedzialny za 30% zgonów w Kanadzie, po prostu więcej niż jakakolwiek inna choroba. W szczególności ujawniono, że rak jajnika ma około 2800 nowych przypadków i, niestety, 1800 zgonów w Kanadzie, 22 280 nowych przypadków i 14 240 zgonów w Stanach Zjednoczonych.

Co to takiego rak jajnika?

Rak jajnika jest chorobą, w której nowotwory powstają i stają się złośliwe. Rak jajnika to rodzaj nowotworu znany jako cichy zabójca. Dlaczego cichy zabójca? Ponieważ objawy są minimalne i istnieje problem z ich wykryciem. Wcześniej choroba występowała głównie u kobiet po okresie przejściowym, ale ostatnio częściej rejestrowałem raka jajnika u kobiet w wieku 30-40 lat.

Badania w Wielkiej Brytanii wykazały, że jeśli rak pojawi się wcześnie, to znacznie zwiększą się Twoje szanse na przeżycie, więc zwróć szczególną uwagę na ten artykuł i twoje ciało w całości.

Obecnie nie ma wiarygodnego testu, nawet badania krwi często dają fałszywe wyniki. Innym problemem jest to, że wiele objawów pokrywa się z innymi chorobami, takimi jak zespół jelita drażliwego.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji