Boisz się kleszczów? Już nie musisz! Słowacy wymyślili całkowicie unikalny naturalny środek przeciwko kleszczom, który jest efektywniejszy niż mnóstwo komercyjnych. Składniki, które potrzebujesz, zaskoczą Cię. To łatwe!

Kleszcze corocznie powodują nasze obawy i zmartwienia. Oprócz tego są ciągle niebezpieczniejsze, ich ukąszenie może mieć konsekwencje przez całe życie. Nasi słowaccy sąsiedzi przychodzą z genialnym środkiem przeciwko tym owadom. Nawet za dany produkt otrzymali w świecie nagrodę.

Bystra młodzież z Preszowa

Ogólnoświatowy konkurs Intel ISEF to prestiżowy “mecz” młodych naukowców. Przedstawiają tutaj swoje produkty, które powodują szok, ponieważ ich twórcami są tak młodzi ludzie. Oprócz tego mają również niesamowitą szansę spotkać się z laureatami Nagrody Nobla.

W 2017 roku na dane prestiżowe wydarzenie w Los Angeles ruszyli również słowaccy uczniowe szkoły średniej Samuel Smoter i Miriam Feretowa z Gimnazjum św. Franciszka w Preszowie. Aczkolwiek obydwoje są tylko siedemnastolatkami, udało im się zdobyć nagrody – oprócz tego, zostały według nich nazwane również asteroidy.

Wynalazek Samuela Smotera i Miriam Feretowej na pewno zasługuje na szacunek. Uświadamiają sobie, że różne olejki eteryczne mają na kleszcze różny efekt. Pomyśleli o tym, że można by ich sprytnie wykorzystać jako naturalny i bezpieczny środek odstraszający owady.

Każdy środek odstraszający jest inny

O ile chodzi Ci po głowie pytanie, dlaczego stwarzać naturalny środek odstraszający owady, kiedy w sklepie można ich kupić mnóstwo, oto uzasadnione powody:

  • Wykorzystane chemie niekorzystne dla naszego zdrowia
  • Kleszcze zaczynają być odporne na dane składniki
  • Dane środki mają gorszą efektywność

Oprócz tego, mnóstwo osób doceni, kiedy będą mieli opcję ochronić swoje małe dzieci środkiem, który jest naturalny. Docenią tego również osoby cierpiące na alergię. W dodatku dane składniki nie są szkodliwe nawet dla natury i środowiska naturalnego.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji