Do doniczki z orchideą dała kostkę lodu. Tydzień później wydarzył się prawdziwy cud!

Orchidea phalaenopsis to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych i najbardziej ulubionych roślin pokojowych. Wiele osób dziś podczas gratulacji woli kupić orchideę, aniżeli bukiet kwiatów. Fanowie orchidei chętnie kolekcjonują różne rodzaje i kwitnące łodygi z mnóstwem wielokolorowych kwiatów. Co jednak zrobić, żeby orchidea miała zawsze bogatą ilość kwiatów: Następujący artykuł zawiera kilka świetnych porad i trików, które pomogą Ci osiągnąć najefektywniejszy stan tych przepięknych roślin.

Jak wyczarować przepięknie kwitnącą orchideę?

Zasadą osiągnięcia “kwitnącego procesu” to zapewnienie różnorodnej temperatury. Z tego powodu należy doniczkę z kwiatem odłożyć w nocy na chłodniejsze i ciemniejsze miejsce, idealnie z temperaturą 15 stopni.

Należy również uważać na zawartość nawozu, z którego korzystasz. Nie kupuj nawóz z wyższą koncentracją azotu. Natomiast sięgnij po ten z zawartością fosforu, który w rzeczywistości wspiera kwitnienie roślin.

O ile orchidea nie jest w odpowiednim środowisku, wszystko potem widać na jej kwiatach, właściwie ich absencji. Dlatego warto również myśleć o wilgoci środowiska, którą ta wymagająca roślina potrzebuje. Ciągle nawilżaj powietrze wokół rośliny, co wyraźnie wesprze jej kwitnienie.

Zamieść doniczkę z orchideą na ciemne miejsce i zostaw tam roślinę przez okres pięciu dni. W trakcie 3 tygodni powinne się pojawić pączki kwiatów. Tą metodę jednak opłaca się używać w przypadku, kiedy Twoja roślina jest już dorosła i zdrowa.

Dalszą radą jest sposób nawadniania rośliny. Zamiast klasycznego podlewania skorzystaj z kostek lodu, które położysz do doniczki. Roślina w krótce zacznie kwitnąć.

W przypadku, że roślina nie ma kwiatów, nie tworzą się nawet pączki, jednak dostrzegasz większy wzrost liściów i korzeni, poczekaj. Roślina rozwija się i dopóty taki okres nie skończy się, nie pojawią się nowe kwiaty.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji