Do pralki wraz z kurtką zimową włożyłam 3 piłeczkitenisowe. Kiedy dowiesz się, dlaczego to zrobiłam, będziesz mie naśladować

Wraz z nadejściem zimnej pogody wyciągnęliśmy kurtki zimowe, bieliznę termiczną oraz wszystkie praktyczne i wygodne ubrania z szafek. Zwłaszcza te, które nas zagrzeją!

Pralnie są niepotrzebnie drogie i prawdę mówiąc, nie będziemy płacić za kurtkę i płaszcz każdego członka rodziny. Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, kurtki można również czyścić w domu, wystarczy wiedzieć, jak to zrobić. Zanim włożysz kurtki do pralki, powinieneś wiedzieć…

1 # Ważne jest, aby sprawdzić wszystkie przyciski i zamki przed praniem. Wszystkie zamki błyskawiczne są zapinane, przyciski są otwierane i sprawdzane pod kątem przypadkowego uwolnienia. Odwrócimy kurtkę na lewą stronę i jeśli jest futro na kapturze, odczepimy je, jeśli to możliwe.

2 # Sprawdzimy wszystkie otwory i kieszenie i oczywiście weźmiemy wszystko, co w nich pozostanie. Pierzemy kurtkę osobno lub z inną kurtką.

3 # Do prania delikatnych tkanin używamy wyłącznie środku w płynie. Jeśli masz kurtki wykonane z materiałów funkcjonalnych, dobrze jest używać płynów przeznaczonych specjalnie do prania rzeczy sportowych i funkcjonalnych. Możesz kupić takie zasoby bezpośrednio w sklepach z odzieżą sportową.

4 # Ustaw delikatny tryb czy program .Pierz w niskich temperaturach, najlepiej w 30 stopniach. Płukanie od trzech do czterech razy.

5 # Mamy też dla Ciebie świetną sztuczkę z piłką tenisową. Po wypraniu umieść 3-4 piłki tenisowe w kurtce. Zrób tak wtedy, kiedy umieszczasz kurtkę w suszarce. Piłki tenisowe zapobiegają blokowaniu się materiału w kurtce, a także działają na grudki.

6 # Osusz kurtkę na zewnątrz lub na wieszaku wewnątrz pokoju. Nie susz kurtki na kaloryferze.

7 # Kurtka puchowa schnie przez 24 godziny.

Jeśli będziesz kierował się tymi cennymi wskazówkami, Twoja kurtka będzie wyglądać świetnie przez lata.


Agata Chromcová jest doświadczoną redaktorką, specjalizującą się w marketingu cyfrowym i opracowywaniu własnych rozwiąza... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji