Czy masz w domu dużo biżuterii, ale większość z nich wyblakła? Moja przyjaciółka zdradziła mi parę sztuczek, które sprawiają, że wyglądają znowu jak nowe!

Jak doprowadzić wyblakłe srebro do perfekcji?

Jeśli chcesz wyczyścić i zapobiec zanieczyszczeniu biżuterii srebrnej, możesz skorzystać z tych dwóch prostych, niedrogich i bezpiecznych metod!

1.Wymieszaj kilka kropli łagodnego mydła z ciepłą wodę i użyj szmatki, żeby wyczyścić biżuterię i  doprowadzić ją do stanu pierwotnego. Następnie opłucz je w zimnej wodzie i dokładnie wysusz.

2.Jeśli twoja biżuteria jest wyjątkowo brudna, wymieszaj sodę oczyszczoną w wodzie w stosunku 1:3. Następnie szmatką delikatnie wyczyść i porządnie wypłucz. Unikaj nadmiernego szorowania posrebrzanej biżuterii.

Jak postępować w wypadku złotej biżuterii?

Spraw że złoto będzie się znowu lśnić wlewając kilka kropel łagodnego mydła do małej miseczki z wodą niskosodową (w teście przeprowadzonym przez Good Housekeeping Institut dwutlenek węgla uwolnił się i usunął wszelkie zanieczyszczenia). Włóż biżuterię do małego sitka i następnie włóż sitko do miski z mieszanką na pięć minut. Wyjmij i oczyść każdy kawałek oddzielnie szczoteczką do zębów. Nie zapomnij, żeby po umyciu opłukać biżuterię pod cieknącą wodą. Na koniec należy dokładnie osuszyć miękką szmatką.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie


Agnieszka Kozlowska jest renomowaną redaktorką i specjalistką w dziedzinie marketingu cyfrowego oraz prezentacji online. Z jej ... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji