Hodując tę roślinę, nie nie pozbywaj się jej ale ją rozmnóż. W momencie, kiedy się przekonasz, jakie ma zastosowanie, będziesz pilnował ją jak oko w głowie

Na pewno przynajmniej raz w życiu spotkałeś się z tą roślinką, którą nazywają „dzrewem pieniędzy“. Nazwali ją tak ludzie spowodu jej grubych liści przypominających monety. Bogate są one w duże ilości soku. O ich właściwościach wie małokto. W takim razie powiem wam, jak z rośliny pokojowej stworzyć prawdziwy lek.

Najpierw trzeba jednak zaznaczyć, że liście drzewa pieniędzy oprócz przydatnych substancji posiadają arsen. Dlatego należy uważać na odpowiednie dawkowanie.

Kontynuuj na dalszej stronie

Zastosowanie drzewa pieniędzy

  1. Przy opryszczce na ustach należy pocierać miejsce sokiem z rośliny co 30 minut. Można też zastosować inną alternatywę – przyłóż namoczony w soku obkład i zaklej plastrem, najlepiej przed pójściem do łóżka.

  1. Jeśli chcesz jak najszybciej dojść do zdrowia po dusznicy, należy wycisnąć sok z dziesięciu liści rośliny i rozcieńczyć go w szklance wody. Tym roztworem wypłukuj gardło 3 razy dziennie.

  1. Przy artrozie stawów jest zalecane potrzeć je sokiem z 10-15 liściów rośliny, najlepiej przed pójściem do łóżka.

  1. Jeśli masz problemy z hemoroidami, przyłóż sobie na odpowiednie miejsce rozcięty liść.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji