Melon położył na desce i pokroił go. Kiedy przyszłym razem kupisz melon, spróbuj z nim zrobić to!

O ile należysz do fanów sorbetów, na pewno wiesz, że można ich przygotować nie tylko z owoców, lecz również z orzeszków, owoców suszonych albo nawet dżemu. Zaczerpnij inspirację na najlepsze desery i przygotuj te najlepsze z letnich owoców – z melonów.

Kochasz melony i przede wszystkim latem jesz ich ciągle? Nie tylko melon czerwony, żółty, zielony lub miodowy nadaje się do tworzenia najpyszniejszych deserów, które dzisiaj przedstawimy Ci. Oczywiście będzie chodzić o sorbety. Latem wszyscy chcemy orzeźwiające i niesamowite smakowite desery.

Sorbet to lody na patyku

Sorbet melonowy można przygotować dla dzieci w formie lodów na patyku. Jedyne, co potrzebujemy, to plastikowe kieliszki, grubsze patyki oraz plasterki cytryny lub limonki. Miąższ z melona rozmiksujemy i wlejemy do kubeczków. Na górę damy plasterki cytryny i do środka włożymy patyczki. Zamrozimy i serwujemy dzieciom zamiast zbyt słodkich lodów ze sklepu. Cytrynę można zamienić kiwi lub pomarańczem.

Sorbet z melona

Miąższ z melona wodnego pokroimy na mniejsze kawałki, damy do plastikowego pojemnika i zamrozimy na 2 godziny do zamrażarki. Potem wszelki miąższ damy do blendera i rozmieszamy do formy kaszy. Wynik damy do formy na tort i znów zamrozimy przez przynajmniej 2 godziny. Przed serwowaniem deser musimy wyjąć ze zamrażarki, żeby roztopił się. Lepszej torty lodowej na pewno w świecie nie ma!

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji