Nie wydawaj pieniędzy za czosnek ze sklepu! Oto instrukcja, jak wyhodować go w domu i w ogromnej ilości

Poprawne sadzenie

Ważne jest dotrzymać odpowiedni sposób sadzenia czosnku. Najpierw należy rozdzielić całe cebule na poszczególne ząbki. Jednak nie wolno ich sadzić od razu, najpierw zanurz ich na 4 godziny do roztworu wielosiarczkowego. Ten kupisz w sklepie z wyposażeniem dla ogrodnictwa. Następnie ząbki wybierz i włóż ich na przynajmniej 2 godziny do czystej chłodnej wody.

Dopiero teraz można ich sadzić do gleby. Potrzebne jest również dotrzymanie potrzebnych rozmiarów. Jeżeli chodzi o głębokość, idealny jest zakres 5-6 centymetrów. Dalej należy również dotrzymać to, w jakich odstępach znajdują się poszczególne ząbki. Oto idealną przestrzenią jest 25 centymetrów. Nie zapominaj również o tym, że sadzimy ich do rządków. Te powinne być w odległości 15 centymetrów. To wszystko polecamy dotrzymać, ponieważ będzie to mieć wpływ na stan plonów.

Dbanie o czosnek

Sadzenie to nie koniec. O czosnek musisz ciągle dbać. Mowa jest przede wszystkim o wystarczającej wentylacji, żeby zapewnić odpowiednią ilość tlenu. Należy również usuwać ewentualne chwasty.

Ponownie pamiętaj również o nawozie. Wówczas obowiązuje zasada – mniej jest więcej. Dotrzymuj regularne dawki, żeby czosnek nie spalić. Ostatni krok to oczywiście podlewanie, które zapewniamy wieczorem lub wcześnie rano, kiedy nie jest już tak gorąco.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji