Objawy zawału serca mogą Cię ostrzec o jego nadejściu już miesiąc z góry. Zwróć na nich szczególną uwagę

Uporczywy kaszel

Długotrwały i uporczywy kaszel może spowodować niewydolność serca. Powodem jest krew, która gromadzi się w płucach w ramach podwyższonych starań serca dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość tlenu. Biały albo różowy śluz może być objawem wycieku krwi, z tego powodu należy na to zwracać szczególną uwagę.

Zmęczenie

O ile dostrzegasz ciągłe zmęczenie bez specyficznego powodu, może to być oznaka tego, że zbliża się zawał serca. Kiedy tętnice zaczynają się zwężać, serce będzie pracować mocniej, co doprowadza do tego, że wykonywanie poszczególnych czynności jest bardziej wyczerpujące.

Nieprzyjemne uczucia na klatce piersiowej

Ostatnim, jednak najpoważniejszym objawem są nieprzyjemne uczucia na klatce piersiowej. W rzeczywistości mogą się pojawiać w różnych formach, uczucie rozpalenia albo presji. Takie objawy mogą się pojawić w trakcie wysiłku fizycznego, jednak nawet odpoczywając. Należy owszem pamiętać, że zawał serca może wystąpić nawet bez danych objawów. Dotyczy to przede wszystkim kobiet! Czy ktoś z Twoich znajomych doświadczył zawał serca albo skarży się na opisane objawy? Poinformuj ich o tym jak najszybciej i subskrybuj z nimi niniejszy artykuł.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji