Pediatrzy ostrzegają, że żadna z metod wychowania nie jest w porządku. Dlatego jako rodzic nigdy nie powinieneś bić swoich dzieci

Jak przyzwyczaić się do radzenia sobie z sytuacją, w której tracisz nerwy podczas wychowywania dzieci? Tutaj rodzice dzielą się na dwie grupy. Niektórzy radzą sobie z tym rozmową, karą i wyjaśnienieniem, inni zdenerwują się wystarczająco, by wyciągnąć rękę na swoje dzieci. Pediatrzy z pewnością nie zalecają drugiej opcji, ponieważ może to mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowy rozwój dziecka.

Amerykańska Akademia Pediatrów wydała niedawno oświadczenie, w którym zwraca się do wszystkich rodziców. Strategia wychowania nigdy nie powinna obejmować bicia, obrażania słownego ani żadnej innej formy kary cielesnej.
Krzyk, bicie lub słowne ośmieszanie to sposoby, dzięki którym i tak niczego swoje dziecko nie nauczysz. I w krótkim i długim okresie. Kilka badań przeprowadzonych na przestrzeni lat wciąż przynosi ten sam rezultat. Agresja niczego nie rozwiązuje.

Jedną z najważniejszych relacji w życiu jest relacja między nami a naszymi rodzicami. Strach i przemoc nie mają miejsca w tym związku. Kiedy eksperci postanowili przeanalizować badania naukowe nad skutecznością bicia jako środka uczenia się, okazał się on bardzo nieskuteczny. Dzieci nawet nadal zachowują się w ten sam sposób w ciągu dalszych 10 minut od samego aktu.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji