Suszysz ubranie w domu? Nie rób tak! Zaskoczy Cię, ile wad to ma!

Przede wszystkim zimą jest tak jakoś automatyczne, że ubranie suszymy w domu. W pewnym miejscu w pokoju określimy miejsce dla suszarki i potem już tylko czekamy, kiedy ubranie będzie suche. Jednak to błąd, ponieważ większość ludzi nie ma zielonego pojęcia o tym, że mogą zrobić krzywdę sobie lub swojej rodzinie.

I ty? Czy też suszysz ubranie w domu? Czy wiesz, że coś może być nie tak? Ja też zostawiałam suszarkę z mnóstwem ubrania w domu i teraz wiem, jak ogromny błąd popełniłam.

Dlaczego nie powinniśmy suszyć ubranie w domu? To szok!

Może idą Ci teraz po głowie myśli, co może być nie tak i dlaczego suszenie ubrania w domu lub mieszkaniu jest tak szkodliwe. Nie będę więc już na nic czekać i od razu zdradzę Ci, dlaczego warto z takim nawykiem skończyć. Najlepiej od razu!

Podwyższa się wilgotność powietrza

Czy wiesz o tym, że suszenie ubrania w pomieszczeniu podwyższa wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu nawet o 30 %? O ile masz w domu ekstremalnie suche powietrze, w takim przypadku może się wydawać, że to pozytywne, jednak z drugiej strony zbyt wysoka wilgotnośc w pomieszczeniu powoduje powstawanie pleśni, przede wszystkim wspiera rozmnażanie grzybu, który nazywany jest Aspergullus fumigatu, który następnie przedostaje się do naszych pluc. Czy naprawdę chcesz ryzykować?

Do powietrza przedostają się chemikalie

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie


Ewa Jadczak to matka trójki dzieci, która mieszka na przedmieściach większego miasta w przytulnym domku jednorodzinnym. Każde... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji