Używanie octu w gospodarstwie domowym – nie uwierzysz, co się stanie, gdy wlejesz go do pralki

Z pewnością każdy z nas ma w domu ocet, nie gotujemy z niego codziennie, ale czasami używamy go do przyprawiania potraw. Oprócz korzystnego wpływu na nasz organizm – na przykład pomaga zmniejszyć wagę lub zwiększyć naszą odporność w sezonie gryp – może być również bardzo skuteczny jako domowy środek do czyszczenia. Będziesz bardzo zaskoczony/a, gdzie wszędzie go można używać i tym samym oszczędzać na drogich produktach chemicznych.

Aby usunąć plamy z odzieży zamiast używania zmiękczacza do tkanin

Kwasowość sprawia, że ​​ocet doskonale nadaje się do usuwania plam. Może nawet poradzić sobie z przypadkami, w których zwykły detergent do prania zakupiony w sklepie zaczyna zawodzić. Po prostu weź biały ocet winny, spryskaj nim ubrania za pomocą spryskiwacza lub wylej pewną ilość na konkretną plamę, a następnie włóż do pralki. Plamy i trwały brud powinny zniknąć. Ocet nie szkodzi klasycznym tkaninom, które pierzemy w niższych stopniach, ale można go rozcieńczyć wodą w przypadku bardziej wrażliwych części odzieży. Ocet działa nawet jako dobry środek zmiękczający i może być stosowany zamiast zmiękczacza do tkanin. Dodając olejek eteryczny, by wyeliminować typowy zapach, ta mieszanka stanie się świetną alternatywą, która jest zarówno naturalna, jak i znacznie tańsza.

Wyczyść wszystkie urządzenia w swoim domu

Każdy ma czasami trudności z czyszczeniem dużych lub mniejszych urządzeń, które są skłonne do maszczenia się i źle są utrzymywane w ich pierwotnym stanie i blasku. Aby to zrobić, dzięki unikalnemu składowi, ocet ponownie ci pomoże. Możesz szorować kuchenkę lub okap czystym octem. Rezultat będzie wspaniały, a urządzenie będzie świecić jak nowe. W przypadku kuchenki mikrofalowej przepis jest jeszcze łatwiejszy – wystarczy podgrzać ¼ szklanki octu razem z jedną filiżanką wody i nie uwierzysz własnym oczom. W kuchence mikrofalowej nie zostanie zaschnięta ani odrobina brudu. Podobnie jak w kuchni, ocet będzie również służył w łazience. Bezbłędnie możesz za pomocą niego umyć wannę lub umywalkę, że nawet z środka czyszczącymi ze sklepów nie osiągniesz takiego rezultatu.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji