Włożyłam ręcznik do wanny, położyłam na nim kratkę z piekarnika i napuściłam wodę. Kiedy dowiesz się dlaczego, też to zrobisz!

Czy chcesz rozpocząć czyszczenie piekarnika? Ruszt może sprawić niezły problem. Jeśli chcesz poznać świetny trik, jak go dobrze wyczyścić, czytaj dalej.

Twoja kratka będzie czysta, będzie wyglądać jak nowa, a pieczenie w czystym piekarniku sprawi ci przyjemność!

JAK TO ZROBIĆ?

Umieść czysty (nieużywany) ręcznik, który jest np. przeznaczony do farbowania  włosów, po prostu taki, który może zostać uszkodzony. Wkładamy go po to, by nie podrapać wanny.

Następnie połóż ruszt na ręczniku. Spuść gorącą wodę, dopóki siatka nie zostanie całkowicie zanurzona. W szklance wymieszaj odpowiedni środek do czyszczenia w stosunku 1: 1, taki jak wodorowęglan sodu, lub użyj niewielkiej ilości środka odtłuszczającego.

Dodaj płyn i pozostaw na co najmniej 4 godziny. Następnie bierzemy gąbkę i oczyszczamy siatkę. Efekt jest genialny i naprawdę działa.

Ponieważ przygotowujemy wiele rzeczy bezpośrednio na kratce (np. rozgrzewamy na niej tosty ), bardzo szybko się taki ruszt brudzi. Jeśli jednak użyjesz tej metody czyszczenia, nie będziesz musiała szorować go godzinami. Wszystko, czego potrzebujesz, to tylko trochę czasu.


Agata Chromcová jest doświadczoną redaktorką, specjalizującą się w marketingu cyfrowym i opracowywaniu własnych rozwiąza... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji