5 sygnałów ostrzegawczych, że Twoje serce nie funkcjonuje tak jak powinno!

Według Centrum dla Kontroli i Profilaktyki Chorób corocznie umrze około 610 000 osób z powodu problemów ze sercem a chodzi tylko o tereny Stanów. Mężczyźni oraz kobiety mają dane dolegliwości z różnych przyczyn, które związane są ze stylem życia.

Z tego powodu dzisiaj spisaliśmy 5 bardzo częstych sygnałów ostrzegawczych związanych z chorobą serca, żeby skupić uwagę, o ile pojawią się również u Ciebie!

1. Ból, który przechodzi do barku.

Wiele mężczyzn doświadcza ból w lewym barku, wówczas kiedy kobiety mają te same bóle w jednym lub obydwu barkach. Niektóre kobiety twierdzą, że przed zawałem czuły niezwykły ból w łokciach. Do tego dochodzi z tego powodu, ponieważ ból z Twojego serca porusza się do rdzenia kręgowego, gdzie połączonych jest wiele nerwów Twojego organizmu a Twój mózg myśli, że Twoje barki odczuwają prawdziwy ból, chociaż o tym nie wiedzą.

2. Kaszel, który nie można zatrzymać.

Kaszel może mieć wiele przyczyn i może być również symptomem zachorowania układu sercowo-naczyniowego. Ciągły kaszel, który produkuje różową ciecz, zawierającą krew, jest bardzo częstym objawem niewydolności serca.

3. Obrzęki nóg i kostek

Kiedy Twoje serce nieodpowiednio pompuje, ciecz z Twoich naczyń krwionośnych znika do otaczających tkanek a nogi są najczęściej dotkniętymi miejscami z powodu grawitacji. Ten problem nazywany jest obrzękem obwodowym a wiele osób, które na niego cierpią, nie mają chorobę serca. Pomimo tego jest częstym objawem wśród pacjentów i należy na niego zwrócić uwagę.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji