5 trików do Twojego domu, które musisz wypróbować

Są pewne rzeczy, które ludziom w domu nie chce się robić. Są trudne, skomplikowane i często czasochłonne. Czy jest sposób na ich uproszczenie? Spróbuj 5 trików, które związane sę z efektywnym i szybkim sprzątaniem.

Kto jest tym pomocnikiem, który pomoże Ci z porządkami? Coś taniego, zwykłego i dobrze dostępnego. To przecież soda oczyszczona. Wiele kobiet ją zna przede wszystkim jako dobrego pomocnika podczas zgagi. Jednak ma mnóstwo dalszych zastosowań. Jest również świetnym środkiem czyszczącym.

Pomocnik podczas sprzątania

Czy sprzątasz cokolwiek lub gdziekolwiek, warto sięgnąć po sodę oczyszczoną. Wystarczy rozpuścić ją w ciepłej wodzie i następnie daną ciecz aplikować na tapicerkę. Potem wystarczy ususzyć. Potrafi czyścić i zwalczać nieprzyjemny zapach.

Usuwa kamień wodny

Nic nie jest gorsze, niż kiedy w czajniku pojawi się kamień wodny. Na jego dnie lub nawet na spirali. Jak go usunąć szybko i efektywnie? Wystarczy do czajnika wlać wodę i potem dodać jeszcze 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Wodę podgrzej i po wyłączeniu czajnika wodę w nim jeszcze przez trzydzieści minut zostaw. Potem wylej, wypłukaj czystą wodą i czajnik będzie wyglądać jak nowy.

Eliminator tłustych plam

Niekonieczne jest kupowanie drogich środków. Wystarczy woreczek sody oczyszczonej, który wsypiesz do miseczki. Do niego stopniowo dolewasz wodę i tworzysz pastę. Dana konzystencja jest dla wyniku bardzo ważna. Następnie daną pastę aplikujemy na tłustą powierzchnię, zostawimy przez chwilę działać i wyczyścimy.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie


Ewa Jadczak to matka trójki dzieci, która mieszka na przedmieściach większego miasta w przytulnym domku jednorodzinnym. Każde... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji