6 doskonałych wskazówek, jak prać w pralce: Precz z plamami oraz szarawą bielą!

Czy masz bieliznę z plamami, które nie potrafisz wyprać? Jest szarawa? Potrzebujesz dobrej rady? My mamy ich dla Ciebie nawet kilka!

Pranie czarnej i białej bielizny

O ile Twoja bielizna jest szarawa albo sprana, włóż do pralki razem z ubraniem kilka plasterków cytryny. Sprawdzonym wariantem jest również proszek do pieczenia zmieszany z tym do prania. Czarną bieliznę odświeży ocet, który można wykorzystać zamiast płynu do płukania.

Plamy od długopisu, atramentu lub mazaka

Plamy od długopisu oraz mazaka usuniesz za pomocą lakieru do włosów. Zostaw go przez chwilę działać i następnie wszystko wypierz. Plamy atramentowe wyczyścisz najszybciej za pomocą mieszanki z sokiem z cytryny, wody i soli. Plamy od długopisu na meblach oraz ubraniu dobrze czyści sok z cytryny, skórka z pomarańcza oraz nafta.

Żeby swetry “nie gryzły”

Lubisz wełniane swetry, jednak nie nosisz ich, ponieważ “gryzą”? Wystarczy wyprać ich w szamponie do włosów! Szampon pomoże nawet ze strojem kąpielowym. O ile wypłuczesz go po każdym basenie w ciepłej wodzie z szamponem dla dzieci, ich rozmiar nie zmieni się.

Naklejona guma do żucia

Z tym ma doświadczenie chyba każdy z nas. Naklejona guma do żucia na bieliźnie potrafi naprawdę zdenerwować. Wystarczy, kiedy odzież włożysz do zamrażarki albo dane miejsce przynajmniej przetrzesz kawałkiem lodu. Guma do żucia ztwardnieje i można ją wtedy odkleić.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji