9 roślin, które przynoszą pozytywną energię i szczęście do naszego domu

Chyba wiesz, czym jest Feng Shui, prawda? To dawna technika przemieszczania przedmiotów do określonych miejsc, za pomocą czego regulujemy przepływ energii w naszym domu i równocześnie podwyższamy radość i pozytywne fale.

Według Feng Shui rośliny zawierają energię tak samo, jak wszystkie inne nieorganiczne rzeczy. Naukowcy nawet udowodnili, że rośliny mają ogromny wpływ – według badań finansowanych przez NASA, rośliny mogą niszczyć niebezpieczne toksyny i substancje chemiczne w powietrzu a oprócz tego ułatwiają nam oddychanie.

Lilia

Nawet sama nazwa rośliny wystarczy, żeby przyniosła pozytywne wibracje. Lilia potrafi neutralizować niebezpieczne toksyny w powietrzu i dbanie o nią jest proste. Nawet jedna sztuka potrafi wzbogacić wygląd Twojego domu.

Palmy

Niesamowite rozmiary palmy potrafią rozdzielić pomieszczenie i równocześnie eliminować formaldehyd oraz ksylen w powietrzu.

Rozmaryn

Rozmaryn ma przyjemny zapach i potrafi zwalczać toksyny w powietrzu. Oprócz tego obecność danej rośliny potrafi przynieść pozytywną energię i w dodatku podwyższyć Twoją pamięć.

Orchidea

Orchidea wygląda świetnie i produkuje tlen przez noc, co z danej rośliny sprawia idealny detal w Twoje sypialni. Będzie pochłaniać tlenek węgla oraz dalsze szkodliwe substancje z Twojej sypialni, co pomoże Ci zasnąć, spać i obudzić się z mnóstwem energii.

Bambus

Bambus jest jednym z symbolów Feng Shui. Roślina ponoć przynosi pozytywną energię oraz dobrobyt do Twojego domu, potrafi również podwyższyć poziom energii. Dbanie o bambus jest bardzo proste, wystarczy położyć go do wody i to wszystko.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji