Będziecie zdziwieni, co się stanie, kiedy podlejecie pomidory wodą razem z jednym składnikiem, który jest używany podczas pieczenia. Ten mężczyzna to wypróbował i nie mógł uwierzyć swym oczom. Jaki wpływ miała na woda na pomidory? 

Świeży pomidor z własnego ogródka, to coś. Jednak nie zawsze chcą rosnąć tak, jak byśmy sobie wyobrażali. Przynosimy te najlepsze triki, dzięki którym Wasze pomidory będą rosnąć, dosłownie, jak na drożdżach.

Pomidory kochają czosnek

Może to zabrzmieć dziwnie, ale nie chodzi tylko o jednostronną miłość. Czosnek odwzajemnia miłość do pomidorów. Czosnek pomaga wzmacniać łodygi pomidorów, jak nic innego.

Czosnek rozdrobnij i wymieszaj z litrem ciepłej wody. Pozostaw mieszankę przez co najmniej dwadzieścia minut w miejscu, gdzie świeci słońce lub w pobliżu grzejnika. Używaj tego koncentratu ostrożnie – wystarczy łyżeczka tej mieszaniny na litr wody.

Drożdża nie tylko do ciastek

Jesteśmy przyzwyczajeni, że drożdża należą wyłącznie do kuchni. Jednak możne je wykorzystać również jako nawóz w ogrodzie. Jest tani i bardziej zdrowy niż alternatywy kupowane w sklepie.

Potrzebne Wam będzie 100g drożdży, 3 litry wody i pół łyżeczki cukru. Pozostaw drożdże do rozpuszczenia w wodzie i dodaj cukier. Pozwól mieszaninie odpocząć w ciepłym miejscu przez około pół godziny – ale w tym czasie trzeba ją wstrząsnąć kilka razy.

Idealne zastosowanie to raz w miesiącu.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie


Agnieszka Kozlowska jest renomowaną redaktorką i specjalistką w dziedzinie marketingu cyfrowego oraz prezentacji online. Z jej ... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji