Chcesz pozbyć się tłuszczu na brzuchu i biodrach? Usuń tych 7 pokarmów ze swojej diety.

Chcete se zbavit tuku na břiše a a bocích? Tak ze svého jídelníčku vyřaďte těchto 7 potravin.

Tłuszcz na brzuszku wiąże się z zwiększonym ryzykiem dotyczącym różnych problemów zdrowotnych.

Najczęściej jest to cukrzyca, choroby serca, wysokie ciśnienie krwi i udar.

Jednak zdrowe jedzenie nie wystarczy. Kluczem do płaskiego brzucha jest połączenie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Ale kiedy mówimy o diecie i tym, co powinniśmy jeść, dobrze jest znać kategorie żywności, której powinniśmy unikać.

Być może będziesz musiał/a ponieść jakieś straty, które zmienią Twoją codzienną dietę. Ale wynik będzie tego wart. I to cię rozweseli.

Kategorie, z którymi mamy do czynienia w tym artykule, obejmują 7 produktów spożywczych uważanych za najgorsze.

Rafinowane zboża

Zboża to świetna rzecz, a piramida żywieniowa mówi, że powinny być stosunkowo dużą częścią naszej diety. Jeśli jednak przyjmujesz niewłaściwy rodzaj zbóż, możesz osiągnąć odwrotny efekt, starając się utrzymać wagę.

Rafinowane zboża znajdują się w białym chlebie, białym ryżu i nie tylko. Po posiłku czujesz się mniej zasycony. Zmiana  na produkty pełnoziarniste zapewni dłuższe uczucie nasycenia i przejdzie w stan redukcji tłuszczu.

Słodzone napoje

Są to ciche loterie odpowiedzialne za nieoczekiwany wzrost zawartości tłuszczu w naszym organizmie. To one są głównym powodem nadwagi.

Harvard School of Public Health odkrył w swoim badaniu, że alarmująca liczba osób otyłych w Ameryce dosłownie zalewało słodzonymi napojami, takimi jak lemoniada lub sok.
Jedna butelka lemoniady zawiera ponad 200 kalorii, co odpowiada jednemu cheeseburgerowi.

Słodzone napoje zwiększają ryzyko cukrzycy i chorób serca. Wymień te słodkie napoje na czystą wodę. I wkrótce zobaczysz zmiany.

Uwodorniony olej roślinny

Podobnie jak zboża, oleje są tłuszczami, które są korzystne dla naszego zdrowia, ale tylko wtedy, gdy konsumujesz odpowiedni rodzaj. Uwodorniony olej roślinny lub margaryna jest pełna tłuszczów trans (lub nawet kwasów tłuszczowych trans). Zawijają żywność w kalorie, których nie spalamy, a ponadto podnoszą poziom cholesterolu.

Oliwa z oliwek oraz inne źródła zdrowych tłuszczów są dobre dla zdrowia, jeśli spożywasz je z umiarem. Dowiedz się więcej o zaletach zdrowych tłuszczów, takich jak olej kokosowy.

Tłuszczowe produkty zwierzęce

Jak już wspomniano, zdrowe tłuszcze, które otrzymujemy z olejów, orzechów i ryb, są bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Z drugiej strony istnieją tłuszcze trans, których powinniśmy unikać. Chociaż tłuszcze nasycone z mięsa i przetworów mlecznych mają wyższą wartość odżywczą niż tłuszcze trans, mogą również znacząco przyczynić się do powstawania tkanki tłuszczowej.

Najczęstszymi źródłami tych tłuszczów są kawałki tłustego mięsa, masło, śmietana i mleko. Chociaż tłuszcze nasycone są bez wątpienia częścią zrównoważonej diety, wystarczy mała ilość, aby nasze ciało mogło zaspokoić swoje potrzeby. Nie jest konieczne całkowite usunięcie tych tłuszczów, wystarczy zredukować te tłuszcze.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji