Co się stanie, jeśli włożysz cynamon do doniczki? Będziecie zdziwieni, co ta przyprawa potrafi zrobić z twoimi roślinami. Kolejny dowód na to, že jego użycie jest naprawdę wszechstronne. Wypróbuj i zobacz!

Cynamon jest najczęściej używany w gastronomii, gdzie jest jedną z najbardziej znanych przypraw. Cynamon zaleca się spożywać, ponieważ wpływa on pozytywnie na nasze ciało pod wielu względami. Jednak tutaj jego możliwości się nie kończą. Możesz także umieścić go w doniczce. Z jakiego powodu? Co się stanie, gdy spróbujesz tą sztuczkę? Zaraz się dowiesz. Będziesz naprawdę zdziwiony.

Jak używać cynamonu?

Istnieje kilka możliwości jak wykorzystać siły cynamonu przy uprawie roślin. Pierwszą opcją jest wymieszanie cynamonu w glebie lub po prostu jej posypanie. Następna opcja jest podobna do poprzedniej, mianowicie cynamon trzeba rozpuścić w wodzie i użyć roztworu do zalewania rośliny.

Jeśli masz korę cynamonu (rurkę), nie ma nic łatwiejszego niż włożyć ją do doniczki z gliną i to wszystko. Pytasz po co to wszystko? Rozpatrzmy razem główne powody.

Leczy korzenie

Jeśli korzenie są małe lub uszkodzone, to właśnie cynamon może spowodować ich naprawę. Cynamon sprawia, że roślina jest bardziej zakorzeniona, a jej korzenie są większe i silniejsze. Silne i zdrowe korzenie to podstawa każdej rośliny.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji