Często czułam się zmęczona, głodna i spragniona, ale nie wiedziałam dlaczego. Wtedy dowiedziałem się, że ta jedna rzecz to wszystko spowodowała!

Uważanie, że tylko osoby chorujące na cukrzycę mają wysoki poziom cukru we krwi, jest obecnie przestarzałe. Faktem jest, że coraz więcej osób zmaga się z problemami związanymi z cukrem, a raczej świadomym lub nieświadomym przejadaniem się. Czy masz jakieś z tych problemów? Powinieneś uważać, aby nie zostać cukrzykiem przez kilka następnych lat.

Chroniczne zmęczenie

Wiele niezdrowego cukru powoduje, że glukoza nie jest wchłaniana do komórek. To jak ciągły brak energii i często głód. Przy wysokim poziomie cukru we krwi organizm nie jest w stanie prawidłowo wchłonąć i przechowywać glukozy. Komórki nie otrzymują tego, czego potrzebują, a człowiek czuje się przewlekle zmęczony.

Częste oddawanie moczu

Przy podwyższonym poziomie cukru we krwi nerki nie mogą działać tak, jak powinny. Oznacza to, że organizm, który próbuje zrównoważyć stężenie glukozy we krwi, rozpuszcza krew z płynem wewnątrzkomórkowym, więc stężenie glukozy spada do normy. Osoba dotknięta takim zjawiskiem często odczuwa potrzebę pójścia do toalety.

Suche usta i częste pragnienie

Utrata płynu w organizmie objawia się suchością w ustach i częstym pragnieniem. Podaruj sobie tyle płynu, ile wymaga twoje ciało, ale pij czystą wodę lub niesłodzoną herbatę.

Utrata kilogramów

Przy wysokim poziomie cukru we krwi można szybko schudnąć w krótkim okresie czasu. Jest kilka powodów. Utrata płynu prowadzi do niskiego poziomu płynu, a tym samym do utraty wagi. Niewystarczający poziom insuliny powoduje przejście ciała do stanu spalania tłuszczu. Duża ilość moczu powoduje, że organizm wydaje więcej kalorii niż normalnie, próbując wyeliminować nadmiar glukozy.

Choroby zakaźne

Infekcje dróg moczowych, grzybica, jak również inne drobne choroby zakaźne, są najczęstsze, gdy występuje nadmierne spożycie cukru. Takie infekcje mogą mieć obie płci. Chodzi o to, że dużo cukru stwarza wyjątkowo odpowiednie warunki dla rozwoju grzybu i bakterii.

Sucha skóra

Jeśli masz suchą skórę, może to mieć kilka przyczyn. Jeśli często chodzisz do toalety, ciało jest odwodnione, a skóra wysycha. Miażdżyca tętnic, tj. sztywność i zwężenie tętnic, może się również objawić. Albo w innym przypadku cukier już dotarł do układu nerwowego, powodując zaburzenia gruczołów potowych i zaburzenie równowagi skóra-płyn.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji