Nie uwierzysz, co się stanie, gdy użyjesz tych 7 sztuczek w łazience! Od tego momentu wyrzucisz wszystkie środki czyszczące i nie wydasz na nie ani jednej złotwówki. Te wskazówki są bardziej skuteczne

Neuvěříte, co se stane, když použijete těchto 7 triků v koupelně! Od té doby vyhodíte všechny čističe a už za ně nedáte ani jedinou korunu. Tyto rady zaberou mnohem lépe

Łazienka jest miejscem narażonym na wysokie temperatury i wilgotność, wiele bakterii. Czyszczenie nigdy nie było łatwe ani szybkie. Jednak w tym artykule przedstawimy 7 prostych sztuczek, które ułatwiają czyszczenie. Wszystkie te sztuczki obywają się bez chemikalii, a proces czyszczenia jest przyspieszony. Z plasterkiem cytryny, szczyptą sody i kilkoma innymi składnikami, możesz oczyścić wszystkie powierzchnie łazienki bez szkodzenia swojemu zdrowiu!

1. Jasna biała łazienka

Jeśli chcesz pozbyć się pożółkłych plam w wannie, prysznicu i umywalkach, a jednocześnie pozbyć się brudu i bakterii, to poniższa sztuczka ci pomoże! Wymieszaj następujące składniki:

  • 4 litry ciepłej wody
  • pół szklanki octu,
  • szklanka alkoholu
  • ¼ szklanki sody oczyszczonej.

Nałóż uzyskaną mieszaninę na powierzchnię i pozostaw na 15 minut. Następnie umyj zimną wodą. Zdziwisz się jaki fajny wynik można uzyskać!

2. Oczyść głowicę prysznicową

Jeśli mieszkasz w obszarze z bardzo twardą wodą, prawdopodobnie zauważyłeś, że woda z głowicy prysznicowej jest zablokowana przez kamień. Możesz łatwo usunąć ten problem za pomocą octu. Jeśli jednak osad jest zbyt duży i nie można go usunąć, należy wlać ocet do woreczka mikrotenowego i zawiązać go tak, aby osad zanurzył się w occie. Pozostawić na około dwie godziny, a następnie umyć ciepłą wodą.

3. Czyste lustro

Czyszczenie luster nie jest łatwe. Więc jeśli nie masz odpowiednich środków pod ręką, wymieszaj nadtlenek wodoru i sodę oczyszczoną, nanieś na lustro (np. za pomocą butelki z rozpylaczem) i umyj gąbką. Można również stosować krem ​​do golenia.

4. Czyste WC

Wymieszaj 10 ml ciepłej wody, 3 g sody i 2 g soku z cytryny. Wymieszaj wszystko. Użyj tej mieszanki do czyszczenia krawędzi toalety. Po aplikacji odstaw na dwie godziny, a następnie wyczyść szczotką toaletową. To rozwiązanie jest również bardzo skuteczne, jeśli chcesz pozbyć się pierścienia, który często występuje na poziomie wody w toalecie.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji