Czy masz problemy z nadciśnieniem tętniczym? Omijaj następujące posiłki

Nieodpowiednia dieta to jedna najczęstszych przyczyn chorób serca, odpowiednia dieta jest szczególnie ważna dla każdego, kto chce utrzymać swoje zdrowie na optymalnym poziomie.

Istnieją pewne produkty spożwcze, które uszkadzają sercu, obniżają krążenie krwi i mogą powodować również dalsze problemy zdrowotne. W tym artykule przedstawimy Ci niektóre produkty spożywcze, które szkodliwe są dla naszego zdrowia i dlatego należy ich omijać za wszelką cenę!

Sól kuchenna

Nadmiar soli może doprowadzać do zwolnienia krążenia krwi oraz do zatrzymywania wody. Może nawet uszkodzić mózg, nerki i być przyczyną problemów ze sercem.

Frytki

Obliczenia podają, że średnia porcja frytek zawiera powyżej 270 mg sodu i 19 gramów tłuszczu! Spożywanie nadmiaru sodu doprowadza do zatrzymywania wody w ciele oraz przyrostu wagi

Pizza

Według GMA mrożona pizza jest dosłownie pełna sodu, który dla organizmu jest szkodliwy. Dotyczy to przede wszystkim aromatów mięsa i seru, które są do niej dodawane.

Mrożone kołacze śliwkowe

Jeden słodki mrożony kołaczyk zawiera niemal 30 g tłuszczu i 1300 – 1400 mg sodu. Już z powodu tego przekraczasz Twój limit na jeden dzień.

Chińska zupka

W jednej porcji znajduje się 1580 mg sodu oraz 14 gramów tłuszczu. Na pewno uznajesz, że to za dużo.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji