Czy zbierasz grzyby? Przetestuj ten genialny pomysł, który da ci plony nie w lesie, ale w twoim domu. Nadal możesz zbierać, ale w zaciszu swojego domu

Grzybobranie jest jednym z najpopularniejszych hobby Czechów. Nie tylko dlatego, że jest to dozwolone w tym kraju i że grzyby są całkowicie bezpłatne. Oczywiście to także dlatego, że człowiek jest wtedy na łonie natury, i także dlatego że lubi smak tych ciekawych przysmaków. Zdecydowana większość ludzi idzie dziś po grzyby do lasu, gdzie je zbierają. Ale nie musí tak być. Istnieje sposób na hodowanie grzybów w domu. I nie ważne, czy mieszkasz w domu czy mieszkaniu. Jak to zrobić?

Zbierz pierwsze grzyby

Nie jest już problemem kupowanie różnych sadzonek grzybów, a nawet gotowych zestawów do uprawy grzybów. Trzeba jednak zaznaczyć, że wybór tutaj może nie być tak szeroki, niezależnie od ceny lub faktu, że mogą to być różne gatunki hodowlane. Jeśli chcesz gatunki, które znasz z lasu, musisz się do nich dostać i zebrać je tutaj. Oczywiście nie musí to być pełny koszyk, wystarczy ci 5 grzybów. Ważne jest, żeby na pierwszy rzut oka nie były chore lub zarażone szkodnikami i żeby były wystarczająco duże.

Przetwarzanie grzybów

Pewnie uważasz, że je należy zasadzić, czy wytrzepać nasiona z kapeluszy grzybów, prawda? To błąd. Po powrocie do domu z lasu, grzyby muszą zostać przetworzone. Dolną część nie będziesz potrzebował. Możesz ją dodać na przykład do jajecznicy. Potrzebujesz tylko kapelusz, które pokroisz na mniejsze kawałki, a następnie wrzucisz do miksera, który doskonale je zmiażdży. Alternatywnym rozwiązaniem jest również włożenie ich do maszynki do mięsa, gdzie też bardzo dobrze się zgniotą.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie


Ewa Jadczak to matka trójki dzieci, która mieszka na przedmieściach większego miasta w przytulnym domku jednorodzinnym. Każde... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji