Pozbądź się octu! Znamy o niebo lepsze sposoby, jak wyczyścić pralkę!

Szukając porad w jaki sposób wyczyścić pralkę i tym samym pozbawić ją osadu czy nieprzyjemnego zapachu, zazwyczaj natkniemy się tylko na jedyne rozwiązanie: wlać do pralki ocet i wybrać jak najbardziej ciepły cykl prania. Jeżeli tak właśnie robisz ty, to przestań! Sprzątnij ocet na swoje miejsce i spróbuj zastosować ten sprawdzony sposób, jak wyczyścić pralkę“

Nawet ja do teraz stawiałam na ocet. Jednak koleżanka powiedziała mi o zupełnie innym sposobie, który się u niej sprawdził. Od tego czasu czyszczę pralkę właśnie tak. Zobaczysz, że ty też będziesz!

Oczywiście nie chcę zupełnie bagatelizować właściwości octu, na które stawia dużo osob. Osobiście się przyznaję, że mnie też kilka razy pomógł. Jednak teraz wiem, że to działa znacznie w większym stopniu. I wiesz co? Do licha z octem!

Pralka jest urządzeniem, które u nas w domu jest włączanie niemal codziennie i wierzę, że tak się dzieje nie tylko u nas. Nie ma się czemu dziwić, że na skutek jej częstego używania tworzy się osad i brud. Teraz wiem, w jaki sposób porządnie ją wyczyścić. I z przyjemnością podzielę się swoim sposobem!

[ hana-code-insert ] '"reklama-clanek-1″' is not found

Uszczelnienie należy wyczyścić kwasem cytrynowym

Brud przedostający się właśnie w to miejsce to koszmar! W momencie, kiedy usczelnienie nie jest czyszczone regularnie może dojść do ubrudzenia świeżo wypranych ubrań właśnie przy wyciąganiu ich z pralki-a to potrafi mnie wkurzyć! Właśnie dlatego do czyszczenia tej części pralki używam roztworu, który przygotowuję mieszając pół litra wody z łyżką kwasu cytrynowego. W roztworze zamaczam szmatkę i czyszczę z nim usczelnienie. W dalszym ciągu jest nie tylko czyste, ale też pozbawione pleśni, które często się tutaj pojawiają.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji