Jak najlepiej pozbyć się kleszcza przyssanego do skóry? Ta metoda zmieni Wam życie!

Kleszcze zatruwają nasze życia szczególnie w okresie letnim i cały czas jest ich w przyrodzie sporo. Dużo osób boi ich się na tyle, że całkowicie przestali spacerować w lesie, urządzać pikniki i inne sprawy w plenerze. Kleszcze potrafią uprzykrzyć nam życie, teraz czas na zmianę. Nie pozwólcie im się przyssać za bardzo. Zwalczajcie ich tym trikiem!

Gdyby tylko przyssały się do naszej skóry, nawet mogły by zostać. Ale kleszcze przenoszą choroby, a ich konsekwencje wcale nie są bez znaczenia. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność i stosować repelenty. Jeśli pomimo nich jesteś pasożytowany, nie martw się. Metoda, która pomoże ci bezpiecznie pozbyć się kleszczy, jest prosta i skuteczna. Jednak trzeba stosować ją wcześnie.

Szybko z nim precz

Wiele procesów zachodzi, gdy kleszcz przyczepi się do skóry. Ważne jest jednak to, by kleszcz na skórze nie pozostał długo, a w szczególności, że mielibyśmy go bezpiecznie wyciągnąć. Potrzebna jest tylko woda i patyczek do czyszczenia uszu. Najpierw obszar wokół miejsca, w którym kleszcz się przyczepił, nawilż patyczkiem, aby skóra była bardziej elastyczna. Następnie powoli obróć w lewo. Zazwyczaj po kilku okrążeniach się odczepia. Następnie należy natychmiast oczyścić zakażone miejsce.

Nigdy nie używajcie oleju, mydła, czy inne substancji, które mogą spowodować, że kleszcz  wyrzuci swoją zawartość żołądka do Wasze obiegu krwi. Zawsze starajcie się używać tylko wody. Pamiętaj, że ta metoda polega głównie na tym, byś pozbył się kleszcza, bez tego by jakaś jego część została na Twej skórze.Wejdź do dyskusji