Leczniczy liść laurowy – ma również inne zastosowanie niż tylko w kuchni

Każdy dobry kucharz zna tajny składnik smacznej zupy lub pieczeni, a mianowicie liść laurowy. Pachnące, oliwkowozielone liście nadają jej wyjątkowy smak. Jednak liść laurowy to nie tylko smaczna przyprawa, ale także bardzo przydatna roślina, która może zwalczać infekcje bakteryjne i wiele chorób, od problemów oddechowych po choroby serca. Pokażemy ci dzisiaj wpływ liścia laurowego.

Niepokój i zmęczenie

Substancje chemiczne z liści laurowych mają działanie kojące, psychodeliczne. Aby to zrobić, po prostu wypal kilka wysuszonych liści laurowych i wdychaj opary. Będziesz się relaksował, ale nie będziesz się czuł zmęczony.

Układ oddechowy

Liście laurowe stymulują drogi oddechowe i mogą pomóc pozbyć się śluzu w płucach. Wdychaj zapach świeżych lub suszonych liści laurowych lub masuj klatkę piersiową olejem z liści laurowych. Metody te pomogą wyleczyć alergie i astmę.

Cukrzyca

Jeśli codziennie użyjesz 3 g liści laurowych, obniżysz poziom glukozy we krwi.

Trawienie

Liście laurowe w żywności przyczyniają się do wydalania soków trawiennych, enzymów i żółci. Po jedzeniu można również połknąć niewielką ilość oleju z liści laurowych.

Zdrowie serca

Tak zwany kwas kawowy zawarty w liściu laurowym wzmacnia ściany naczyń włosowatych i pomaga wyeliminować zły cholesterol z układu sercowo-naczyniowego.

Zapalenie stawów

Stwierdzono, że właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe oleju z liści laurowych są porównywalne z właściwościami morfiny. Aby złagodzić ból, nałóż olej laurowy na dotknięte stawy i codziennie go używaj.

Infekcja moczu

Proszek z liści laurowych rozpuszczony w mleku to starożytny sposób leczenia zakażeń dróg moczowych.

Wiedzieliście o zastosowaniu liścia laurowego w medycynie?Wejdź do dyskusji