Jak wyhodować pomidory na parapecie? Dokładny opis instrukcji i przydatne triki! Udało mi się wyhodować najsłodsze pomidory jakie kiedykolwiek jadłam!

Jeszcze nie macie w domu pomidorków koktajlowych? To właśnie teraz jest najlepszy okres na to, by posadzić pomidorki. Świeże warzywa są świetne nie tylko dla waszego zdrowia, ale również dla Waszego portfela. Jeśli hodujemy je w domu, możemy dużo zaoszczędzić.

Jeśli chcesz uprawiać pomidory koktajlowe, musisz kupić głównie odpowiednie nasiona. Wybierając, powinieneś otrzymać pomoc od sprzedawcy, który pokaże Ci różne odmiany i wybierze te, które spełnią Twoje wymagania. Wysokość krzaków pomidorów nie powinna przekraczać 50 cm, ponieważ będziesz je hodować na oknie.

Jak je posadzić by urosły?

W praktyce widzimy, że pomidory koktajlowe można sadzić o każdej porze roku. Eksperci podkreślają jednak, że jeśli chcemy mieć prawdziwie królewskie zbiory, powinieneś zrobić to w styczniu lub na początku lutego. Pierwsza roślina powinna urosnąć po około trzech miesiącach od posadzenia nasion.

Zabierzcie plastikowy kubeczek a na jego dnie wytnijcie mniejszy otwór, by roślina mogła oddychać. To ważny krok.

W kubeczku umieść torf i z opakowanie weź 2-3 nasionka i umieść je w kubeczku. Następnie wlej 15-20 ml wody na glebę, przykryj folią spożywczą i zawiąż go gumką, aby zrobić prowizoryczną szklarnię.

Do folii zrób kilka dziurek i połóż na miejsce z dużym dostępem słońca. Takim miejsce może być na przykład parapet. Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą jest utrzymanie stałej wilgotności gleby, w przeciwnym razie nasiona wyschną i nie wykiełkują.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji