Trudno było mi wyczyścić ramy okien. Później moja mama pokazała mi prostą sztuczkę!

Zbliża się wiosna a wraz z nią i coroczne wielkie porządki. Prawdopodobnie żadna z nas nie chce niczego zaniedbywać i staramy się również dokładnie myć okna. Czyszczenie szkła jest dość prostą sprawą, ponieważ istnieje wiele skutecznych środków czyszczących, ale co zrobić z brudem na ramach okiennych?

Jak wyczyścić ramy okien?

Chodzi o miejsca, do których mamy gorszy dostęp i musimy zarówno uważać, by nie zniszczyć drewna. Nadchodzi pytanie, jaki produkt jest na to najlepszy. Nie musisz już szukać i kupować drogich detergentów. Doradzimy Ci metodę, którą możesz przygotować sama!

Będzie nam potrzebne:

Ta metoda nie tylko szybko czyści ramy okienne, ale zarówno potrzebujemy tylko dwóch rzeczy, które nie obciążają naszego portfela. Do przygotowania produktu czyszczącego będziemy potrzebować tylko sodę oczyszczoną i nadtlenek wodoru.

Czyszczenie

Najpierw na brudne miejsca nasypiemy sodę oczyszczoną a później powoli wlewamy wodę utlenioną na brudne miejsce, ale tylko taką ilość, by masa było średnio gęsta. Zaczekamy około 2-3 minut i rozpoczniemy czyszczenie powierzchni szmatką. Ten środek jest nie tylko świetnym detergentem, ale również nie posiada chemicznego zapachu.

Dzięki tej procedurze nasze okna będą świecić czystością. Czy znasz także techniki czyszczenia trudno dostępnych miejsc? Podziel się z nami w komentarzach.Wejdź do dyskusji