Kiedy prałam białe ręczniki, skarpety, ścierki do naczyń i zasłony w mojej pralce, nigdy nie były one idealnie białe! Wtedy przypomniałem sobie trik stosowany przez moją mamę!

Każda dobra gospodyni powinna mieć czysty dom. Dotyczy to też na przykład ręczników w łazience. Nigdy nie rozumiałam, dlaczego mamy białe ręczniki w domu, kiedy one tak się brudzą. Ale moja matka zna świetną sztuczkę, którą przekazała jej babcia. Jeśli chcesz mieć białe ręczniki, ale także ścierki, skarpety i zasłony, musisz znać tę sztuczkę.

JAK WYBIELIĆ ŚCIERKI, RĘCZNIKI ITP.?

Potrzebujemy:

  • podgrzaną wodę
  • 1 łyżka oleju słonecznikowego
  • 2 łyżki suchego wybielacza
  • połowa kubka proszku do prania

Procedura:

  1. Zagotujemy wodę w dużym garnku. Jeśli nie chcesz długo czekać, po prostu wypuść wodę z czajnika kilka razy. Wlej gorącą wodę do wiadra i dodaj olej słonecznikowy, wybielacz i proszek do prania.
  2. Dobrze wymieszaj i zanurz w wiadrze brudne lub wyblakłe ręczniki, a nawet białe skarpetki lub ściereczki. Pozostaw je moczone, aż woda ostygnie całkowicie i przez dłuższy czas, najlepiej przez noc. Następnie opłucz pranie czystą wodą.
  3. Wiele pokoleń przetestowało już tę metodę, a wyniki są w 100% godne polecenia. Czy znasz jakąś skuteczną metodę prania białej bielizny? Daj nam znać w komentarzach.


Wejdź do dyskusji