Kiedy prałam w pralce białe ręczniki, skarpetki, ścierki kuchenne i zasłony, nigdy nie były doskonale białe! Potem przypomniał mi się trik, z którego korzystała moja mama!

Każda porządna gospodyni powinna mieć w domu czysto. To dotyczy przykładowo również ręczników w łazience. Nigdy nie zrozumiałam, dlaczego mamy w domu przede wszystkim białe ręczniki, kiedy tak szybko ubrudzą się. Mama jednak znała jeden świetny trik, z którym musisz się zapoznać również ty.

Jak wybielić ręczniki, białe skarpetki i ścierki kuchenne?

Co będziesz potrzebować?

  • wiadro z wodą
  • 1 łyżkę oleju słonecznikowego
  • 2 łyżki suchego wybielacza
  • połowę filiżanki środku do prania

Jak postępować?

W wielkim garnku podgrzejemy wodę. O ile nie chcesz zbyt długo czekać, możesz wodę podgrzać w czajniku. Gorącą wodę potem przelej do wiadra i dodaj olej słonecznikowy, wybielacz i proszek do prania.

Mieszankę dobrze zmieszaj i w wiadrze zanurz brudne lub wyblakłe ręczniki, ewentualnie białe skarpetki i ścierki. Zostawimy ich mokre, dopóki woda całkowicie nie schłodzi się, nawet dłużej, w trakcie nocy. Potem wystarczy bieliznę wypłukać w czystej wodzie.

Tą metodę przetestowało już wiele generacji przed nami i wyniki są 100%. Czy również ty znasz efektywny sposób, jak prać białą bieliznę?Wejdź do dyskusji