Kobiety, czy wiecie, jakie symptomy mogą wskazać na poważną chorobę?

Istnieją choroby, które nie można łatwo wykryć i mnóstwo kobiet nawet nie wie, że chorują. Jednym z jasnych przykładów jest zachorowanie mięśni, które nazywane jest fibromialgią. Chodzi o problem, który spowodowany jest zablokowaniem tkanek. Według faktów statystycznych dane zachorowanie dotyczy nawet 8 procent kobiet. Większość zatem o tym nawet nie wie. Przykładowo z tego powodu, że zachorowanie jest niewidoczne a symptomy mogą się pojawić nieoczekiwanie.

Z drugiej strony należy powiedzieć, że o ile kobieta śledzi swoje ciało i wszystkie objawy, które są z tym związane, może dojść do wniosku, że chodzi o fibromialgię. Zerknijmy razem na główne objawy, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać niewinnie, lecz w specyficznej kombinacji mogą wskazywać na pewne ryzyko, że dany problem dotyczy właśnie Ciebie.

Zmęczenie

To, że jako kobieta jesteś czasami zmęczona, to nic dziwnego. Codzienne życie przynosi wiele sytuacji, kiedy zmęczenie nie należy lekceważyć. Ważne jednak jest, żeby podkreślić, że może chodzić o stosunkowo duży problem. O ile jesteś zmęczona i bez energii bez jasnego powodu, może chodzić o problem ze wspominaną fibromialgią.

Bóle ciała

Również tutaj należy rozróżniać, kiedy chodzi o ból spowodowany na przykład obciążeniem mięśni albo czy chodzi o ból ciała bez jasnego powodu. Przede wszystkim w chwili, kiedy dochodzi do delikatnej presji na specyficzne miejsce na ciele, dany kontakt związany jest z bólem. Dane bóle są najbardziej spotykane na klatce piersiowej albo nawet na środku ramion, w górnej części pleców, na pośladkach oraz w tylnej części szyi.

Zły sen

Nie tylko, że możesz mieć problem ze zasypianiem. Może również dochodzić do tego, że w trakcie nocy kilkakrotnie obudzisz się. Rano dochodzi do tego, że jesteś niewyspana oraz zmęczona. To wszystko oznaki, które związane są właśnie z fibromialgią. Zły sen jest często połączony z bólem całego ciała.

Wrażliwość na środowisko

Może Ci przeszkadzać huk, zmiany temperatury, jednak spotykana jest również wrażliwość na ruch lub nieprzyjemne sytuacje połączone z tym, że jesteś wśród większej ilości osób. Chociaż dane objawy możemy zaliczać do dziedziny psyche, należy podkreślić, że mogą być połączone również z chemią. Właściwie przeszkadzają Ci niektóre substancje, które pojawiają się wokół Ciebie. Potem może dojść również do tego, że będziesz omijać wcześniej ulubione miejsca oraz możesz również omijać bezpośredni kontakt z ludźmi.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji