Kształt Waszego ciała wypowiada wiele o Waszym ciele. Co stwierdziliście o swoim?

Długość piersi

Mówi się, że kobiety, których palec środkowy jest krótszy niż palec wskazujący mają podwójne ryzyko powstawania choroby zwyrodnieniowej stawów w późniejszym wieku. Mężczyźni zazwyczaj mają taką samą długość tych dwóch palców. U kobiet wykazuje to obniżenie poziomu estrogenów, co zmniejsza ryzyko rozwoju choroby kości. Aby uniknąć tego stanu, zaleca się regularne ćwiczenia i spożywanie większej ilości wapnia.

Rozmiar stanika

Badanie opublikowane w Canadian Journal of Medical Association pokazuje, że kobiety, które mają rozmiar biustonosza D w wieku dwudziestu lat, są bardziej podatne na cukrzycę typu 2 niż kobiety z mniejszym biustem. Badanie wyjaśnia dalej, że tkanka tłuszczowa w piersi jest wrażliwa na hormony, które wpływają na oporność na insulinę. Na szczęście cukrzycy można zapobiegać poprzez utrzymywanie zdrowej wagi, zrównoważoną dietę i regularne ćwiczenia.

Długość nóg

Według brytyjskich specjalistów ludzie z krótszymi nogami mieliby wiedzieć więcej o zdrowiu swej wątroby. Odkryli, że kobiety, których nogi mają od 50 do 73 cm długości, mają większą liczbę enzymów wątrobowych, które ostatecznie powodują choroby wątroby.

Można tego uniknąć, zapobiegając w jak największym stopniu alkoholowi i innym toksynom.Wejdź do dyskusji