Wiedzieliście, co wszystko potrafią odkryć gazy o Waszym stanie zdrowotnym? 

Również dziwicie się, jak może zapach lub ilość Waszych gazów mówić coś o Waszym zdrowiu? Nie jesteście samotni.

  • Śmierdzące gazy

Najczęściej wydzielacie siarkowodór, czyli gaz, który tworzy się w Waszym ciele podczas przetwarzania potraw, które zawierają siarkę. Jeśli więc niedawno jedliście kalafior, fasolę, mięso, brokuły lub produkty mleczne, nie musicie być zaskoczeni, gdy wiatr lekko śmierdzi.

  • Bardzo śmierdzące gazy

Jeśli będziecie mieć gazy, które według Was bardzo śmierdzą, to zazwyczaj może to być problem chroniczny. Najczęściej celiakia, zespół jelita drażliwego lub infekcja żołądka i jelit.

  • Gazy bez zapachu

Jeśli myślicie, że takie gazy są normalne i zdrowe, to macie rację! Nie wszystkie wiatry śmierdzą, a jest to szczególnie prawdziwe, jeśli połkniesz przypadkowe powietrze lub dwutlenek węgla, które często znajdziesz w napojach gazowanych, które wypiłeś poprzedniego dnia.

  • Częste gazy

Zdrowy człowiek pierdzi 20x razy w ciągu dnia. Jeśli jednak w Waszym przypadku jest ta liczba większa, to na pewno nie chodzi o nic, o co mielibyście się, z punktu widzenia medycznego martwić. Zazwyczaj mają częstsze gazy ludzie, którzy często jedzą owoce i warzywa siarkowe. Otrzymują więc większą ilość węglowodanów i cukrów. Gazy występują również częściej po jedzeniu, gdzie jest dużo głównie cebuli i czosnku.Wejdź do dyskusji