Macie czasami uczucie zdrętwiałych kończyn? Tutaj jest kilka przyczyn, niektóre z nich jest warto jak najszybciej rozwiązać.

Uczucie zdrętwiałych kończyn poznał każdy z nas. Tym nieprzyjemnym uczuciam często towarzyszy miękkie mrowienie i pieczenie. Jedną z przyczyn jest przerwanie obiegu krwi, który powstaje w wyniku kompresji tętnic i nerwowych zakończeń.

Uczucie zdrętwiałych kończyn nie jest nic przyjemnego, nawet jeśli dodać, że nie chodzi o stan, który może grozić waszemu życiu. Jednak zgadzamy  się w tym, że jak tylko zdrętwie ręka albo noga, nie jest to nic, po czym pragniemy…

Dlaczego powstaje uczucie zdrętwiałych kończyn?

Jeśli pojawi się uczucie zdrętwiałych kończyn tylko czasami, nie musimy się martwić. Odwrotnie jeśli zdraza się to częściej, jest warto uważać, ponieważ powodem powstania tych ucuć może być także jakaś poważna choroba, którą musimy leczyć.

Dlatego Państwu w dzisiejszym artykułu przedstawimy najczęstsze przyczyny, które mogą zaprzyczynić uczucie zdrętwiałych kończyn.

Przyczyna pierwsza: zespół cieśni kanału nadgarstka

Zespół cieśni kanału nadgarstka martwi te, którzy robią monotonną pracę – na przykład redaktorzy, krawcowe, muzycy. Powtarzalne ruchy palców powodują  obrzęk ścięgien wiodących przez wąski kanał, co powoduje kompresję nerwu i powstanie nieprzyjemnego mrowienia.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji