Macie na skórze czerwone plamki, których kiedyś tam nie było? Popatrzcie, co to znaczy i jak można rozwiązać ten problem

Swoje ciało i szczególnie skórę mielibyśmy regularnie obserwować. Jeśli macie znamię, które się zmieniło, rozdrapaliście go lub po prostu Was wkurza, to może powinniście odwiedzić lekarza. Dermatologa powinniśmy odwiedzać przynajmniej raz w roku w celach profilaktyki.

Co robić, kiedy znajdziecie czerwone plamki na skórze?

Nie wpadajcie w panikę. W małych ilościach nie są zagrożeniem dla zdrowia. Są to naczyniaki, które objawiają się małymi czerwonymi kropkami, zwłaszcza w górnej połowie ciała. Zasadniczo są to łagodne guzy naczyń krwionośnych. Przyczyny jego powstania są nadal nieznane ekspertom, ale genetyka może odgrywać rolę w ich pochodzeniu.

Czerwone plamki nie miały by Wam sprawiać problemów. Możecie usunąć je laserem, nawet nie zostanie po nich blizna. Jeśli jednak wydaje Wam się, że coś jest z nimi nie tak, należy wydać się do lekarza.

Lekarze potwierdzają, że przyczyną czerwonych plamek są dwie rzeczy :

Wiek : Największa liczba pacjentów, u których pojawiły się te plamki miała więcej niż 30 lat. Najczęstszym miejscem na ciele, gdzie się pojawiają to trup, ramiona i pachy. Dlatego naczyniak krwionośny może pojawić się na waszym ciele ze względu na wiek i zmiany skórne i naczyniowe.

Zły styl życia : jeśli czerwona plamka wygląda bardziej jak ziarno i jest wypukła, problem może być ukryty gdzie indziej. Takie naczyniaki mogą wskazywać na problemy z wątrobą, choroby naczyniowe lub zaburzenia hormonalne.

Jeśli nagle stwierdzicie, że Wasza plamka się zmieniła, może to być pod względem kształtu, wielkości, lub może krwawić, natychmiast szukajcie pomocy lekarza. Aby zapobiec ich wystąpieniu, zadbaj o swoje ciało od wewnątrz. Rozkoszuj się dużą ilością wody, warzyw i owoców, a także pamiętaj o zdrowych tłuszczach, takich jak awokado lub oliwa z oliwek.


Agnieszka Kozlowska jest renomowaną redaktorką i specjalistką w dziedzinie marketingu cyfrowego oraz prezentacji online. Z jej ... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji