Mechanik od pralek dał mi poradę. W kuchni macie coś, dzięki czemu będzie Wasza pralka cały czas, jak nowa!

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez pralki. Wkładamy brudne rzeczy, dodajemy proszek, ustalamy program i wciskamy guzik. Parę godzin później mamy czyste ubranie, prawie bez wysiłku. Jednak mielibyśmy się bardziej troszczyć o naszą pralkę by służyła nam jeszcze dłużej.

Utrzymywanie pralki

Nasza pralka może prać przez długi czas, jeśli regularnie usuwamy brud z osiadłego kamienia. Pozwala to zaprzeczyć awarii podgrzewacza wody i zatykania filtra, a tym samym najczęstszych przyczyn awarii pralki.

Czyszczenie podgrzewacza wody

Funkcja podgrzewania wody do potrzebnej temperatury jest wykonywana przez rurową nagrzewnicę elektryczną w zbiorniku pralki. Jeśli jednak brud w wodzie przekroczy miarę, podgrzewanie może się nie udać. Jednocześnie powoduje większe zanieczyszczenie przy każdym praniu, co powoduje awarię pralki.

1. Czyszczenie za pomocą kwasu cytrynowego

Do czyszczenia 5-litrowej pralki potrzebujemy od 100 do 120 gramów kwasu cytrynowego, który wlewamy do pojemnika na proszek i pierzemy na 60 stopni przez 1 godzinę. Kwas cytrynowy pomoże nam oczyścić nie tylko grzałkę, ale także bęben pralki.

2. Czyszczenie za pomocą octu i sody oczyszczonej

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji