Najlepsza metoda uczenia się tabliczki mnożenia! Żadne skomplikowane uczenie się i żadne cierpienie! Dzieci nauczą się ją łatwo i szybko

Według artykułu Porque No se Me Occurio mnóstwo osób jeszcze pamięta, jak trudne było nauczyć się tabliczkę mnożenia. Na początku nie było jeszcze tak trudno, jednak od numeru 6 wszystko zaczęło się komplikować.

Jak nauczyć się tabliczkę mnożenia?

Szkoda, że my nie znaliśmy opcji “magicznej” tabliczki mnożenia, według niej uczenie wielokrotności jest o wiele łatwiejsze. Nie chodzi o nic innego, niż o znaną tabelkę Pitagorasa.

Może znasz ją, jednak pomimo tego warto przeczytać ten artykuł.

Na pierwszym rysunku widzimy, że tabelka ma dziesięć linijek oraz dziesięć kolumn. Pierwsza linijka i pierwsza kolumna oznakowane są numerami od 1 do 9. Pozostałe ramki zawierają wynik pomnożonych numerów. Wynik pomnażania przedstawiony jest za pomocą współrzędnych linijek i kolumn.

Przykład

O ile z linijki wybierzemy numer 7 i z pierwszej kolumny 2, na skrzyżowaniu  linijki i kolumny znajdziemy wynik, 7 x 2 = 14.

Naturalnie zanim dziecko zacznie korzystać z tej tabelki, musi się oczywiście nauczyć, czym w ogóle wielokrotności są. Oczywiście najpierw musimy się nauczyć dodawać oraz odliczać. Najpierw musimy dziecku wytłumaczyć zasadę wielokrotności. Dopiero kiedy to zrozumie, możemy mu dać tabelkę Pitagorasa.

Oprócz tego, dziecko nie musi niczego wkuwać na pamięć oraz wiele dalszych zalet.

Tabelka przejrzyście przedstawia, że czynniki można zamienić (np. 2 x 6 = 12, 6 x 2 =12)

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji