Nawyki, które kobiety mają, jednak ginekologowie wcale ich nie polecają. Czego należy unikać, żeby zapobiec poważnym chorobom

Jako pacientki w gabinecie ginekologii oczekujemy od naszego lekarza mnóstwo usług i informacji, jednak należy sobie również uświadomić, że również lekarz od nas oczekuje dotrzymywanie pewnych reguł. W związku z tym najlepsi gynekologowie podzielili się paru nawykami, których raczej należy unikać.

Spocone ubranie sportowe

Kobiety powinne po treningu natychmiast zdjąć spocone ubranie, ponieważ bakterie najbardziej rozmnażają się w ciepłym i wilgotnym środowisku. Do tych najczęstszych należą zakażenia grzybicze, podrażnienie, zaczerwienienie oraz zapalenie pochwy. Zaleca się zakładać 100% bawełnianą bieliznę, która nie łączy się z żadną wilgocią.

Obfite krwawienie miesiączkowe

Średnia utrata krwi w trakcie całego okresu powinna być około 80 ml lub 5 łyżek dziennie. Bez względu na Twój wiek powinnaś wymienić wkładki lub tampony co dwie godziny. Do zmiejszenia obfitego krwawienia miesiączkowego można zastosować inwazyjny zabieg chirurgiczny albo terapię hormonalną lub niesterydowe leki przeciwzapalne.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji