Nie uwierzysz, co stanie się z Twoją twarzą, jeżeli wypróbujesz następujące ćwiczenia. Pożegnasz się z wiotką skórą i mięśniami. Twoja skóra będzie doskonale napięta i piękna. To wszystko bez jakichkolwiek procedur kosmetycznych.

Z przybywającym wiekiem na twarzy mogą się pokazywać pierwsze zmarszczki, delikatne lecz nieładne. Wygląda to, jak gdyby skóra twarzy zaczęła opadać w dół. Chodzi o naturalne zmiany skóry, które wcześniej lub później spotkają niemal każdego. Przede wszystkim wśród kobiet może chodzić o problem, któremu większość z nas chce zabronić. Jednak do ich zapobiegania lub usunięcia trzeba coś zrobić.

Policzki buldoga

Po 35 roku życia w skórze zaczyna się obniżać ilość kolagenu, skóra jest osłabiona i traci swoją elastyczność. Tkanka tłuszczowa stopniowo opada w dół, co powoduje naciąganie skóry i powstanie tzw. policzków buldoga. Zmarszczki skórne pojawiają się na twarzy z wielu przyczyn. Najczęściej chodzi o już wspominany przybywający wiek. Główne przyczyny powstania zmarszczek skórnych to przede wszystkim:

  • grawitacja
  • osłabienie mięśni żwaczych
  • zmiany hormonalne

Do najciekawszych środków przeciwko danemu procesowi starzenia skóry ciągle należy operacja plastyczna. Ta jest jednak często bardzo kosztowna i bolesna. Jednak istnieją nawet mniej bolesne metody, w jaki sposób wiotką twarz regenerować i zdobyć znów jej elastyczność. Można ich wykonywać komfortowo w domu a wyniki będą widoczne już za parę dni. Dla odpowiedniego efektu zalecane jest przeprowadzanie danych ćwiczeń 3x codziennie, wszystkie razem. Dzięki tym ćwiczeniom kontury twarzy będą bardziej wyraźne.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji