Pieczony kurczak z kiszoną kapustą, taki jest nasz rodzinny przepis od pradziadka. Takiej pyszności jeszcze nie jedliście! 

Kiedy pierwszy raz w domu przygotowałam pieczonego kurczaka z kiszoną kapustą, moje kubeczki smakowe oszalały. Nie będę kłamać, że w pierwszej chwili taka kombinacje mnie zdziwiła i byłam do niej nieco negatywnie nastawiona. Jednak kiedy wypróbowałam pierwszy kawałek, wiedziałam, że ten przepis jest wyjątkowy.

Może i dla Was je kombinacja pieczonego kurczaka i kiszonej kapusty szalona, jak mówię, miałam podobne uczucia. Przygotowałam ten przepis w domu i byłam zaskoczona, jak szybko patelnia była pusta. Wierzę, że pieczony kurczak na kapuście spodoba się i Tobie i przygotuje Cię na orgazm smakowy!

Co będzie Wam potrzebne?

Do przygotowania przepisu pieczonego kurczaka i kiszonej kapusty będzie Wam potrzebne :

 • 1 kg kapusty kiszonej
 • uda z kurczaka
 • przyprawy dla pieczonego kurczaka
 • pieprz, sól
 • cały kminek
 • smalec

Jak postępować przy przygotowaniu :

Oczywiście nie może zabraknąć również przepisu na to przepyszne danie :

 1. Przede wszystkim polecam spłukać kapustę wodą i pozwolić jej spłynąć, aby uniknąć zbytniej kwasowości, co mogłoby negatywnie wpłynąć na smak.
 2. Nasmaruj talerz smalcem, warstwa może nie być zbyt gruba i posypać kminkiem.
 3. Następnie rozłóż opłukaną kapustę równomiernie na blasze.
 4. Dopraw solą, pieprzem i przyprawami do pieczonego kurczaka. Następnie umieść go na kapuście.
 5. Możesz wlać trochę wody, jeśli masz bulion pod ręką, nie wahaj się go użyć, smak będzie wtedy trochę lepszy.
 6. Pieczonego kurczaka na kapuście następnie piecz w 200-220 ° C przez około 45-55 minut. Przed końcem pieczenia, 20-30 minut, polecam wlanie śmietany, aby smak był bardziej lekki i kremowy.

Agnieszka Kozlowska jest renomowaną redaktorką i specjalistką w dziedzinie marketingu cyfrowego oraz prezentacji online. Z jej ... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji